Premiership, 18. kolo, 21.12.2019, 18:30 h
Manchester City 3:1 Leicester City
Leicester City

Sjajan nastup Manchester Cityja i zaslužena pobjeda nad Leicesterom

Branimir Korać • subota, 21.12.2019.

Manchester City odigrao je sjajnu utakmicu u 18. kolu engleskog Premiershipa. Ugostio je Leicester, potpuno ga nadigrao i zasluženo slavio 3:1...

Svakako jedna od najboljih predstava Manchester Cityja u zadnje vrijeme, Leicester je stigao kao prijetnja, kao klub koji želi City izgurati s te druge pozicije, ali Manchester je ove subote bio ipak dosta bolji.

Iako je Leicester poveo, imao još priliku dvije u nastavku susreta, ipak je City bio taj koji je u nastavku i zabijao i stvarao veliki broj prilika. Da nije Kasper Schmeichel upisao nekoliko kvalitetnih obrana.

Leicester je poveo u 22. minuti kada je Harvey Barnes krasno proigrao Jamieja Vardyja, a on prebacuje Edersona i zabija za vodstvo Leicestera.

Nakon toga Manchester City ipak preuzima sve u svoje ruke i do poluvremena radi preokret.

U 30. minuti Mendy sjajnom dugačkom loptom pronalazi Mahreza koji ulazi u sredinu i s ruba kaznenog prostora zabija za 1:1.

12 minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac nakon pada Sterlinga u kaznenom prostoru i Ilkay Gundogan zabija za 2:1.

U drugom poluvremenu domaćin je tražio novi pogodak, stvarao je prilike i u 69. minuti stigao je do povećanja prednosti. Veliki posao napravio je Kevin De Bruyne koji je idealno pronašao u petercu Gabriela Jesusa koji nije mogao promašiti.

Ostalo je 3:1, a Leicester je svoju najbolju priliku propustio realizirati kada je u petercu loše loptu zahvatio Barnes i nije uspio poravnati tada na 2:2.