Sjajni Borna Ćorić svladao četvrtog igrača svijeta!

Petar Jenjić • subota, 04.01.2020.

Hrvatska je pobjedom otvorila ATP Cup, a drugi bod donio je Borna Ćorić koji je bio bolji od Dominica Thiema u tri seta...

Nakon dva sata i 45 minuta igre Borna Ćorić svladao je četvrtog igrača svijeta Dominica Thiema sa 7:6, 2:6, 6:3 te donio Hrvatskoj drugi bod na ATP Cupu.

Tijekom prvog seta Ćorić je imao dva puta po break prednosti, ali u oba se navrata Thiem uspio vratiti. Ipak, u 13. igri hrvatski tenisač odigrao je bolje od protivnika te slavio sa 7:4.

Drugi je set u potpunosti pripao Austrijancu koji nije dopustio nijednu šansu Ćoriću za obrat, a svoje dvije je iskoristio.

Četiri break šanse spasio je Thiem kroz treći set, ali petu nije uspio. Hrvatski tenisač poveo je s 3:1, a pri servisu za 5:2 spasio je tri break šanse Austrijanca.

Pri servisu za meč Thiem je imao nove tri break prilike, no Ćorić ih je sve uspio izvući te iskoristiti prvu meč šansu.