EP 2020., Skupina D, 1. kolo, 10.01.2020, 20:30 h
Norveška
Norveška 32:26 Bosna i Hercegovina

Sagosen se poigrao s BiH, Norveška uvjerljiva na startu

Branimir Korać • petak, 10.01.2020.

Bez iznenađenja u Trondheimu. Norveška je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Bosne i Hercegovine i upisala je pobjedu 32:26 uz sjajan nastup Sandera Sagosena...

I bez "velikog vođe" Bjartea Myrhola, Norveška je bila dobra i kvalitetna i rutinski se svladala Bosnu i Hercegovinu. Na trenutke se činilo kao da Norvežani imaju još jako puno prostora za napredak, izgledali su kao reprezentacija koja drži sve pod svojom kontrolom i da u svakom trenutku može prebaciti u brzinu više.

Bosna i Hercegovina kao debitant na europskim prvenstvima nije uspjela zadržati se u egalu do kraja prvog poluvremena i nakon što je stigao pad u završnici tog dijela susreta, sve je bilo puno jednostavnije za Norvešku.

Iako je Bosna i Hercegovina još u prvih 20 minuta bila u egalu na 9:9, na odmoru je već imala veliki minus. U posljednjoj sekundi prvog poluvremena fantastični Sander Sagosen odveo je Norvešku do 17:12 nakon lošije reakcije vratara Burića.

U drugom dijelu nastavilo se odvajanje Norveške koja je u 49. minuti došla do svoje najviše prednosti kada je povela s 27:18.

Do kraja susreta ipak nije bilo potrebe za nekim velikim pritiskanjem gasa, održavali su prednost, Bosna i Hercegovina uspjela je malo smanjiti zaostatak i završilo je 32:26.

Norveška je ostavila dobar dojam, nema tu neke razlike od ranije, snažna je, igra jako dobro i zasluženo je slavila. Bosna i Hercegovina je imala dobrih trenutaka, no borba za drugo prolazak dalje ipak se čini snom. Francuska i Portugal su kvalitetnije reprezentacije i trebale bi završiti ispred.

Sander Sagosen odigrao je veliku utakmicu i zabio 12 golova iz 14 pokušaja, a pratio ga je s pet golova Peter Overby. Kod Bosne i Hercegovine veteran Nikola Prce najbolji sa sedam golova.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.