Bojan Bogdanović i Donovan Mitchell nisu spriječili prvi poraz nakon deset vezanih pobjeda

Branimir Korać • petak, 17.01.2020.

Utah Jazz upisao je prvi poraz nakon što je odradio odličan posao u proteklom razdoblju. Jazzeri su imali deset uzastopnih pobjeda prije dolaska u New Orleans, ali tu su poraženi u produžetku sa 138:132.

Nakon deset uzastopnih pobjeda, Jazzeri su zaustavljeni. Na gostovanju kod Pelicansa izgubili su sa 138:132 nakon produžetka u kojem su pali u zadnjih dvije i pol minute.

Na jednoj strani briljirao je u svojoj ponajboljoj utakmici u karijeri Brandon Ingram, a na drugoj strani ništa lošiji nije bio Donovan Mitchell.

Bojan Bogdanović spojio je još jednu odličnu utakmicu, ali to nije bilo dovoljno. Hrvatski reprezentativac za 40 minuta ubacio je 26 poena (6/9 za dva, 3/8 za trt, 5/5 slobodna) uz četiri asistencije u tri skoka.

Bogdanović je dvije i pol minute prije kraja produžetka ubacio tricu za vodstvo 132:127, ali umjesto da dovrši posao, Utah je potpuno stala, nije više ubacila niti poen i Pelicansi su slavili.

Bila je to u biti velika bitka između dvojice vrlo potentnih igrača, na jednoj strani bio je Mitchell, a na drugoj Ingram, igrali su sjajno, a kraj je ipak donio slavlje Ingrama.

Jazzeri su mogli do pobjede u regularnom dijelu, ali Mitchell nije pogodio i odluka je pala u dodatnih pet minuta.

Sjajni Ingram ubacio je 49 poena uz osam skokova i šest asistencija, a Derrick Favors dodao je 21 poen i 11 skokova.

Kod Utaha Mitchell je imao 46 poena i šest skokova dok je Rudy Gobert uz Bogdanovića pratio sa 17 poena i 14 skokova.