Skromna minutaža za Šarića, čudesna večer Irvinga

Petar Jenjić • subota, 01.02.2020.

Noćas je odigrano šest utakmica na NBA parketima, a posebno vrijedi izdvojiti veliku večer Kyrieja Irvinga u pobjedi Brooklyn Netsa, jedan od rijetkih poraza Milwaukee Bucksa ove sezone, kao i skromnu minutažu koju je dobio Dario Šarić...

Tek sedmi puta ove sezone, a treći puta na domaćem terenu, izgubili su Milwaukee Bucksi, i to od Denver Nuggetsa sa 127:115. Tijekom prvog poluvremena Bucksi su imali i 14 poena prednosti, a nakon 24 minute imali su sedam razlike (67:60). Međutim, gosti treću četvrtinu dobivaju sa 40:24, a prednost čuvaju do kraja.

Denver je do pobjede predvodio Will Barton s 24 poena, sedam skokova i osam asistencija, Malik Beasley dodoa je 16 poena.

Najbolji je kod poraženih bio Giannis Antetokounmpo s 31 poenom, 16 skokova i devet asistencija. Dragan Bender nije nastupio.

U tijesnoj utakmici Oklahoma City Thunder slavila je na gostovanju kod Phoenix Sunsa sa 111:107. Sunsi su vodili s 99:92, ali gostujuća momčad radi seriju od 10:0 i dolazi do vodstva 25 sekundi prije kraja susreta.

Thunder je do pobjede predvodio Danilo Galinari s 27 poena, dok je Dennis Schroerder dodao 24 poena i šest asistencija.

Po 27 poena kod poraženih ubacili su Kelly Oubre Jr. (11 skokova) i Devin Booker (pet asistencija). Samo četiri minute igrao je Dario Šarić koji je ostao bez pokušaja prema košu uz dva skoka.

Desetu uzastopnu pobjedu upisali su Toronto Raptorsi koji su slavili na gostovanju kod Detroit Pistonsa sa 105:92. Do pobjede ih je predvodio Pascal Siakam s 30 poena i sedam skokova, dok kod gostiju vrijedi izdvojiti Derricka Rosea s 21 poenom i Andrea Drummonda s 20 poena i 20 skokova.

Utakmicu sezone odigrao je Kyrie Irving koji je predvodio Brooklyn Netse do pobjede protiv Chicago Bullsa sa 133:118. Razigravač Netsa susret je zaključio s 54 poena, pet skokova i pet asistencija uz šut iz igre 19/23. Dodajmo kako je nakon prvog poluvremena šutirao 10/10. Najbolji je kod Bullsa bio Zach LaVine s 22 poena i osam asistencija.

Houston Rocketsi vodili su gotovo pa cijelu utakmicu protiv Dallas Mavericksa te su s rezultatom 128:121 stigli do okrugle 30. pobjede sezone.

James Harden predvodio je Rocketse s 35 poena, 16 skokova i šest asistencija, dok je Russell Westbrook dodao 32 poena, šest skokova i devet asistencija.

Najbolji je u redovima Mavericksa bio Kristaps Porzingis s 35 poena i 12 skokova.

NBA:
Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 115:127
Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder 107:111
Detroit Pistons - Toronto Raptors 92:105
Brooklyn Nets - Chicago Bulls 133:118
Houston Rockets - Dallas Mavericks 128:121
New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies 139:111 (Williamson 24p, 6sk / Valančiunas 18p, 8sk)