Bundesliga, 21. kolo, 07.02.2020, 20:45 h
Eintracht Frankfurt 5:0 Augsburg
Augsburg

Petarda Eintrachta protiv Augsburga, Jedvaj odradio veći dio susreta

Jan Šneler • petak, 07.02.2020.

U sklopu 21. kola njemačke Bundeslige, Eintracht je na svom terenu dominantnom predstavom došao do velike pobjede protiv Augsburga...

Večerašnji susret 21. kola protiv Augsburga zasigurno će dugo pamtiti u Frankfurtu. Eintracht koji je do današnje utakmice ove sezone prosječno postizao 1.55 pogodak po susretu, večeras je zabio čak pet i nastavio sjajni niz od četiri susreta bez poraza.

Eintracht Frankfurt - Augsburg Rezultati uživo

Na početku nije djelovalo kao da će domaći sastav doći do tako velike pobjede. Gosti su dobro otvorili susret, imali nekoliko dobrih prilika i Eintracht nije dugo uspijevao doći do gola. Ipak, u 37. minuti Timothy Chandler zabio je za vodstvo i najavio sjajnu večer svoje momčadi.

Do kraja poluvremena, Augsburg se ponovno istaknuo solidnim prilikama, ali nedostajalo im je preciznosti i nisu uspjeli svladati vrlo dobrog vratara Eintrachta. U nastavku susreta sve je bilo brzo riješeno. U svega deset minuta igre, Eintracht je napravio veliki potez.

U 48. minuti Chandler je nakon kornera glavom zabio za 2:0, dok je u 55. minuti Andre Silva povećao vodstvo domaćih i potpuno slomio Augsburg. Utakmica je bila riješena, ritam igre je pao, naročito sredinom drugog dijela kada je napravljen velik broj izmjena. Ipak, na samom kraju, Eintracht je odlučio potpuno potopiti goste.

Filip Kostić s dva pogotka u svega minutu razmaka postavio je konačnih 5:0 i pretvorio se u igrača susreta. Tin Jedvaj počeo je susret za Augsburg, ali je izašao iz igre u 74. minuti. Nije bio isključivi krivac za pogotke, ali kada obrana primi pet golova, bek ne može ostaviti dobar dojam.