Golijada PSG-a kod Dijona, Lyon slavio protiv Marseillea za polufinale Kupa

Jan Šneler • srijeda, 12.02.2020.

Odigrane su još dvije utakmice četvrtfinala Kupa Francuske, a među četiri najbolje momčadi plasirali su se PSG i Lyon...

Dvije potpuno različite utakmice gledali smo u četvrtfinalu Kupa Francuske. U ogledu Dijona i PSG-a bilo je svega, od velikog broja prilika do čak sedam postignutih pogodaka, dok je susret Lyona i Marseillea bio prilično uspavljujuć.

PSG je opravdao ulogu favorita u susretu kod Dijona. Stvari su za domaće pošle po zlu već nakon 45 sekundi susreta. Parižani su krenuli u napad, ubacio je u peterac Mitchel Bakker, a prilično nevjerojatno u svoju mrežu loptu zakucao Wesley Lautoa. Iako je to bio autogol, mora se priznati da spada u red onih lijepo postignutih.

Dijon se nije pokolebao i uspjeli su izjednačiti već u 13. minuti preko Mounira Chouiara. Ipak, tu je stala njihova igra jer je PSG krenuo punom snagom. Pogodak Edinsona Cavanija bio je poništen u 22. minuti, ali prednost Parižanima je vratio Kylian Mbappé minutu prije kraja prvog dijela.

U nastavku su se u strijelce još upisivali Thiago Silva i Pablo Sarabia, a u 86. minuti Dijon je još jednom pomogao PSG-u. Lopta se nesretno odbila od Senoua Coulibalyja i prevarila vratara. Konačnih 1:6 postavio je Sarabia svojim drugim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Od susreta Lyona i Marseillea očekivali smo puno više, ali dobili smo prilično razočaravajućih 90 minuta u kojoj se niti jedna momčad nije pretjerano iskazala. U prvom dijelu prilika je bilo na kapaljku, dok je u nastavku Lyon mogao povesti iz jedanaesterca, no slabo je pucao Moussa Dembele. Ipak, domaći su uspjeli doći do pobjede pogotkom Houssema Aouara iz 81. minute. Dodajmo kako Duje Ćaleta-Car nije bio u zapisniku za ovaj susret.