Mallorca
Mallorca 1:0 Deportivo Alaves

Mallorci slavlje nakon skoro mjesec dana, Budimiru puna minutaža

Matej Kačan • subota, 15.02.2020.

Nogometaši Mallorce su u sklopu 24. kola španjolske La Lige u ranom terminu svladali Alaves s 1:0. Pobjednički pogodak je postigao Cucho, a Ante Budimir je odigrao svih 90 minuta za pobjedničkog domaćina...

Nakon tri vezana poraza napokon su igrači Mallorce stigli do slavlja. Gotovo mjesec dana je prošlo od ligaške pobjede nad Valencijom, a na otvaranju nogometne subote u Španjolskoj je na otoku pao Alaves s minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu smo vidjeli blagu dominaciju Mallorce koja je uputila više udaraca na protivnička vrata uz podjednak posjed lopte. Gosti su na vrata Mallorce pucali pet puta, ali ništa nije išlo u okvir, a napadi na obje strane su uglavnom bili jalovi.

RCD Mallorca - Deportivo Alavés Rezultati uživo

Trener domaćina Vicente Moreno upao je u probleme već u 28. minuti jer je zbog ozljede morao zamijeniti lijevog beka Lumora Agbenyenua umjesto kojeg je u igru ušao Leonardo Koutris.

Jedino veliko uzbuđenje u inače mirnom prvom poluvremenu odvilo se nakon pola sata nogometa. Netko od gostiju je nakon napada Mallorce igrao rukom u šesnaestercu Alavesa i sudac Valentin Pizarro se odlučio konzultirati s VAR-om.

Video provjera je potvrdila sumnje te je Mallorci dodijeljen kazneni udarac, a dužnost je na sebe preuzeo Salva Sevilla. Veznjak je pucao u donji desni kut gola Alavesa, ali se Fernando Pacheco ispružio te mu je obranio udarac pa se na poluvrijeme ide s 0:0.

Drugo poluvrijeme je počelo prvim ozbiljnim pokušajem gostiju, ali Lucas Perez u 47. minuti nije precizan i stanje na semaforu se ne mijenja. Ono se promijenilo u 54. minuti, ali tek na kratko.

Pogodak je postigao Daniel Rodriguez, ali je VAR ponovno sugerirao igranje rukom. Opet je sudac Pizarro išao na provjeru i opet je snimka pokazala igranje rukom pa domaćini ipak nemaju razloga slaviti.

Ipak je domaćin nakon više pokušaja došao do toliko željenog vodstva i to u 63. minuti. Nakon mini pritiska Mallorce koji je rezultirao s nekoliko kornera i ubačaja lopta je u šesnaestercu odbijanjem došla do Cucha koji je smireno pogodio donji lijevi kut Pachecovih vrata za 1:0.

Do kraja je Alaves krenuo nešto ofenzivnije u nadi da dođe do izjednačujućeg pogotka, ali uspjeha nije bilo. Tek se mreža Mallorce zatresla u 90. minuti, ali se i kod tog pogotka ispriječila sudačka zviždaljka i zastavica linijskog suca.

Mallorca je ovom pobjedom došla do 21. boda te sa 17. mjesta čeka rasplet ostatka kola, dok je Alaves na 14. mjestu, ali ga eventualnim pobjedama mogu preskočiti Valladolid i Eibar. Ante Budimir je odigrao čitav susret u napadu Mallorce.