Badelj isključen, ali Fiorentina ipak visoko slavila, Juventus se vratio pobjedama

Petar Jenjić • nedjelja, 16.02.2020.

Juventus je na domaćem terenu svladao Bresciju, a Fiorentina na gostovanju pregazila Sampdoriju, unatoč tome što je Milan Badelj u završnici prvog poluvremena zaradio drugi žuti karton...

Prvoplasirani Juventus dočekao je pretposljednju Bresciju i vratio se pobjedama u Serie A. Stara dama do 18. pobjede sezone stigla je rezultatom 2:0, a po jedan je pogodak postigla u svakom poluvremenu.

Nakon 37 minuta igre gostujuća momčad je ostala s igračem manje. Florian Aye u razmaku od četiri minute zaradio je dva žuta kartona, a time i isključenje.

Prekršaj za koji je zaradio drugi žuti karton napravio je na rubu kaznenog prostora. Slobodan udarac izveo je Paulo Dybala i lijepo pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu Juventus je podebljao vodstvo u 75. minuti. Lijepo su kombinirali Blaise Matuidi i Juan Cuadrado, a potonji je na kraju matirao protivničkog vratara.

Nakon dva uzastopna poraza, Fiorentina je stigla do pobjede, sedme ove sezone. Sampdoria im je poslijepodnevnom terminu bila domaćin, ali nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti.

Čak štoviše, Fiorentina je stigla do pobjede s 5:1, a tri je pogotka postigla još u prvom poluvremenu. Tako je nanijela domaćinu 13. poraz sezone.

Nakon osam minuta igre povela je Fiorentina. Činilo se da će prizemna lopta Dušana Vlahovića u peterac otići daleko od gola, no Morten Thorsby ju je skrenuo u vlastitu mrežu.

U 18. minuti Viole su dobile penal nakon igranja rukom Gastona Ramireza. Siguran je snažnim udarcem bio Vlahović. U 40. minuti Nicola Murru također je igrao rukom u kaznenom prostoru. Uz to što je zaradio drugi, isključujući karton, Fiorentina je dobila novi penal, a Federico Chiesa poentirao.

Činilo se kao savršeno poluvrijeme gostujuće momčadi, međutim, u samoj završnici Milan Badelj također je zaradio drugi žuti karton te je morao prisilno napustiti igru.

Četvrta lopta u mreži domaćina završila je u 57. minuti, a najbolje je na odbijanac reagirao Vlahović. Konačan rezultat postavio je Chiesa u 78. minuti utakmice, lijepim udarcem s ruba šesnaesterca. Manolo Gabiadini ublažio je domaći poraz u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Dodajmo i to kako je Parma stigla do desete pobjede sezone, i to na gostovanju kod Sassuola. Jedini pogodak, ali pogodak vrijedan tri boda, zabio je Gervinho u 25. minuti.