HT Prva liga, 22. kolo, 16.02.2020, 17:30 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Fran Jović (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete)
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Čolak zabio u 91. minuti za vodstvo, VAR poništio pogodak, Gorica izvukla bod

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.02.2020.

Gorica i Rijeka remizirali su u Velikoj Gorici čime su Goričani nastavili niz neporaženosti protiv Rijeke. Riječani su postigli pogodak u sudačkoj nadoknadi, ali nakon konzultacije s VAR sobom, pogodak je poništen zbog igranja rukom Čolaka...

Pet uzastopnih pobjeda imala je Gorica protiv Rijeke i Riječani su doputovali u Veliku Goricu kako bi prekinuli taj niz i došli do pobjede. Niz je prekinut, barem nisu poraženi, ali nisu uspjeli uzeti sva tri boda. Bili su vrlo blizu tome, u 91. minuti Antonio Čolak poslao je loptu u mrežu, ali pogodak nije priznat i ostalo je 0:0.

Inače iako je ostalo 0:0, bio je to zanimljiv susret u kojem je bilo prilika na obje strane i da su slavili jedni ili drugi, ne bi bilo nezasluženo. Obje momčadi propustile su nekoliko vrlo kvalitetnih prilika.

Rijeka je prva zaprijetila preko Raspopovića koji je dobro pucao u desetoj minuti s 15-ak metara, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice. Goričani su s druge strane dolazili opasno pred vrata gostiju, ali nisu bili konkretni.

Velika prilika za goste stigla je u 22. minuti kada je Štefulj prošao po lijevoj strani i odlično ubacio, pred golom je bio Čolak, ali vratnica je spasila domaćina.

Rijeka je izgledala sve opasnije kako je susret išao svom kraju, a veliku priliku propustila je u 39. minuti kada je sijevnula brza kontra gostiju, Lončar je došao sam pred Kahlinu ali on ga sjajno zaustavlja.

U drugom dijelu Kristijan Lovrić opasno je prijetio u početnim minutama. Pogodio je vratnicu iz slobodnog udarca odmah u prvim minutama, još je jednom prijetio, ali nije zabio.

Svakako treba istaknuti i lošu reakciju Ndiayea sredinom drugog dijela kada je bio u odličnoj poziciji, ali nije zabio i ta prilika mogla je biti kobna.

Isti igrač je i na ulasku u sudačku nadoknadu upisao promašaj da bi u 91. minuti Štefulj nabacio, Čolak poslao loptu u mrežu i proslavio pogodak, ali Fran Jović pokazuje na VAR provjeru koja je rastužila Riječane.

Gol nije priznat, ostalo je 0:0 i Rijeka još jednom nije upisala pobjedu.