Hazardov povratak pokvarila Celta remijem u Madridu

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.02.2020.

Real Madrid kiksao je na svom travnjaku protiv momčadi koja se grčevito bori za opstanak. Celta je daleko od idealnog stanja, ali uspjela je odnijeti bod iz Madrida i tako prekinuti Realov niz pobjeda...

Ništa nije govorilo da bi Celta mogla neporažena napustiti Santiago Bernabeu. Istina, Real Madrid je bio u pobjedničkoj seriji, ali osim visoke pobjede kod Osasune, nisu to bili posebno uvjerljivi nastupi. Osim toga piše se i kiks u Kupu kralja protiv Real Sociedada. Bez obzira na sve, Real ima značajno kvalitetniju momčad i širok izbor igrača, no to nije pomoglo.

S druge strane Celta ima tešku sezonu i mora se čupati u borbi za opstanak. Tijekom zime se pojačala i sudeći prema zadnja dva nastupa možda i dovoljno za miran ostanak u ligi. Među onima koji su došli je i Filip Bradarić koji je protiv Real Madrida dobro odradio 83 minute na travnjaku.

Gosti su rano šokirali Madriđane. Već u sedmoj minuti Iago Aspas krasno je kroz obranu proigrao Fjodora Smolova koji je ušao u 16 metara i lijepo pogodio u kut za 1:0.

Domaćin je pokušao oporaviti se do odlaska na odmor, ali nije išlo. Benzema je pogodio vratnicu i to je bilo najbliže što je Real u prvom dijelu došao do pogotka.

Odmah na startu drugog dijela Real je pritisnuo i izjednačio. U 52. minuti Marcelo je kombinirao s Benzemom, Brazilac vraća povratnu loptu na koju natrčava Toni Kroos i zabija za 1:1.

Osjetilo se da se utakmica okreće na stranu Reala koji kreće po vodstvo. U 65. minuti do njega i dolazi. Ruben Blanco skrivio je kazneni udarac, loptu uzima Sergio Ramos i zabija za 2:1.

Očekivalo se da će Real mirno privesti utakmicu kraju, ali nije. U 85. minuti Celta dolazi do boda. Kao i kod prvog gola, još jedno krasno dodavanje kroz obranu, ovaj put s loptom bježi Santi Mina i poravnava na 2:2.

Real je krenuo po treći gol, ali do njega nije došao iako je Benzema propustio jednu vrlo kvalitetnu priliku.

Luka Modrić u domaćem sastavu igrao je od 81. minute, a Bradarić je na drugoj strani izašao u 83.