Jugaši pobjedom u Mađarskoj čvrsto na drugom mjestu, splitski Jadran pao u završnici u Crnoj Gori

Branimir Korać • nedjelja, 23.02.2020.

Jug je odradio odličan posao u gostima u Szolnoku gdje je nadigrao domaćina i potvrdio status jedne od tri elitne momčadi skupine. Splitski Jadran nije iznenadio u gostima imenjaka iz Herceg Novog...

Pobjedom protiv Szolnokija u gostima vaterpolisti Juga vratili su se na drugo mjesto na ljestvici skupine A. Jugaši zaostaju bod za vodećom Barcelonetom koja je pregazila u gostima Olympiakos s 15:9.

Jugaši su odradili odličnu utakmicu u Mađarskoj i ovom pobjedom izravno su pomogli Jadranu iz Herceg Novog koji je prestigao Mađare i četvrtom uzastopnom pobjedom zasjeo na četvrto mjesto. Ta pobjeda stigla je protiv splitskog imenjaka s 14:11.

Od početka susreta Jug je dominirao, krenuo je s 3:0 i domaćin se rano našao u problemima. Ipak, do kraja prve četvrtine Szolnoki se oporavio i poravnao na 4:4.

Nisu dopustili Jugaši Mađarima niti jedno vodstvo pa su tako serijom 3:0 otišli na 8:5, jednom su Mađari došli na gol zaostatka te je Rašović pogodio vratnicu za izjednačenje, ali kada nije uspio, Jug se odvojio i stvorio razliku za dovoljno mirnu završnicu.

13 obrana skupio je raspoloženi Toni Popadić dok su po četiri gola postigli Loren Fatović i Hrvoje Benić. Kod Szolnokija po dva gola postigli su Daniel Angyal, Gavril Subotić, David Janšik i Radomir Drašović.

Jadran iz Herceg Novog stigao je do vrlo važne pobjede protiv splitskog Jadrana. Slavio je s 14:11 i tako nastavio borbu za Final Eightom dok je to ipak malo previsoka ambicija za Splićane.

Splićani su pali tek u završnici susreta, izdržali su tri četvrtine, ali u zadnjoj četvrtini Crnogorci su se odvojili i na kraju mirno slavili 14:11.

Predvodili su ih Petar Tešanović s 15 obrana, Uroš Vučurović s pet golova i Kanstantin Averka s tri gola. Kod gostiju Anđelo Šetka zabio je tri gola, a po dva su dodali Ivan Domagoj Zović, Duje Pejković i Ante Visković.