Premiership, 27. kolo, 23.02.2020, 15:00 h
Manchester United 3:0 Watford
Watford

Rezultat bolji od igre: Manchester United visoko slavio protiv Watforda

Dario Dodić • nedjelja, 23.02.2020.

Nogometaši Manchester Uniteda na svom su Old Traffordu u sklopu 27. kola engleskog Premiershipa s 3:0 svladali Watford...

Zazivao je više pobjeda i borbu za četvrto mjesto i Ligu prvaka uoči dvoboja s Watfordom trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer. S obzirom na Tottenhamov poraz u subotu pobjeda bi Crvene vragove gurnula na peto mjesto ljestvice. Mjesto koje nosi Ligu prvaka ukoliko se potvrdi kazna za Manchester City.

Što je Solskjaer tražio, to je i dobio. United je s 3:0 svladao Watford, deveti put u nizu na svom je travnjaku u prvenstvu pobijedio ovog protivnika, iako se mora priznati da je rezultat puno bolji od igre.

Možda bi rasplet bio drugačiji da su gosti na Old Traffordu bili konkretniji u početnim minutama. Unitedovi su igrači bili dekoncentrirani, no Watford to nije iskoristio. Prvenstveno se to odnosi na Deeneyja, koji je u ranoj fazi igre prokockao dobru priliku za gol.

Gotovo 20 minuta trebalo je Unitedovim igračima da se probude i počnu gledati prema Watfordovom golu, no ništa opasno nije se dogodilo sve do pet minuta prije kraja prvog dijela. Bruno Fernandes gurnuo je loptu kraj gostujućeg vratara Fostera, ovaj ga ruši, bila je to lagana odluka - jedanaesterac za United. U gol ga je pretvorio sam Fernandes, poslavši Fostera lijevo, a loptu dolje desno.

Zanimljivo, Fernandes je prvi igrač Uniteda u povijesti kluba koji je prvi gol u Premiershipu postigao s bijele točke. 235 minuta prije ovog gola Crveni vragovi nisu u prvenstvu tresli mrežu na Old Traffordu.

Nije se dugo igralo u drugom poluvremenu kad je Watford stigao do izjednačenja. Deeney odbijanac posprema u mrežu Uniteda, no gol nije priznat jer je prije toga rukom igrao Craig Dawson.

58. minutu pokazivao je semafor kada su domaćini udvostručili vodstvo. Izbio je sam pred Fostera Martial, brani njegov pokušaj vratar Watforda, ali igrač Uniteda ne odustaje čak ni kada su ga svi drugi prekrižili. Gotovo kod korner-linije prima loptu i uštopan od strane trojice gostujućih igrača i Fostera pronalazi rupu i elegantno "kroz oči" Fosteru poentira za 2:0.

Prvi put nakon rujna 2017. godine Martial je zabio u tri uzastopne utakmice u svim natjecanjima.

Ako je dvojbi oko pobjednika uopće i bilo razriješio ih je Mason Greenwood čarolijom u 75. minuti. Povukao je loptu duboko sa svoje polovice, riješio se jednog Watfordovog igrača, odigrao dupli pas s Fernandesom i onda krasno pogodio u lijeve rašlje za konačnih 3:0.

Greenwodd je, bez sumnje, najbolji tinedjžer Premiershipa. Ove je sezone zabio 11 golova u svim natjecanjima, više nego bilo koji drugi tinejdžer u Premier ligi.

Mogao je Deulofeu zabiti počasni pogodak za Watford, ali gostima nije bilo suđeno, lopta je odsjela na okviru gola.