Atletico Madrid neuobičajeno efikasan, Vrsaljko asistent prvi put nakon više od godinu dana

Jan Šneler • nedjelja, 23.02.2020.

Nedjeljne utakmice 25. kola španjolske La Lige donijele su niz zanimljivih rezultata, a definitivno valja izdvojiti pobjede Atletico Madrida i Seville...

Kompletirano je 25. kolo španjolske La Lige, a današnji susreti donijeli su neke promjene u gornjem domu tablice. Sevilla je pobjedom protiv Getafea došla na četvrto mjesto, a treću poziciju preuzeo je Atletico Madrid.

Atletico Madrid je došao do vrijedne pobjede protiv Villarreala i postigao tri pogotka prvi put nakon dugih 76 dana. Naime, Atletico je do ovog susreta postigao svega 25 golova u 24 utakmice tako da današnja pobjeda od 3:1 definitivno spada u red iznenađujućih rezultata. Ipak, do vodstva su prvi došli gosti i to u 16. minuti preko Paca Alcacera.

Rano vodstvo Villarreala, Madriđani su anulirali tek u 40. minuti kada je gol postigao Angel Correa na sjajnu asistenciju hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka. U nastavku susreta, Atletico je još dignuo razinu igru i sve riješio u deset minuta.

U 64. minuti Koke je zabio za 2:1, da bi u 74. minuti Joao Felix pogodio za konačnih 3:1. Prilikom tog posljednjeg gola, Portugalcu je pomogla činjenica da je lopta promijenila smjer i prevarila gostujućeg vratara. Vrsaljko je igrao sve do 58. minute kada ga je zamijenio Kieran Trippier.

U najavi ovog susreta rekli smo da očekujemo puno golova, ali rijetki su se nadali tako lakoj pobjedi Seville kod Getafea. Sjajnu večer gostiju počeo je Lucas Ocampos golom u 43. minuti, a nastavili su Fernando u 67. i Jules Kounde u 75. minuti. Getafe definitivno nije igrao dobro i ovo mu je drugi poraz u nizu.

Alaves je u posljednjim minutama stigao do pobjede protiv Athletic Bilbaoa. Goste je u vodstvo doveo Raul Garcia u 17. minute, no u 28. minuti Alaves izjednačuje golom Lucasa Pereza s bijele točke. Činilo se da će susret završiti bez pobjednika, no u sudačkoj nadoknadi Rodrigo Ely zabija za konačnih 2:1.

Espanyol je i nakon 25. kola zakopan na samom dnu ljestvice, a večeras su nogometaši iz Barcelone poraženi kod Valladolida s 2:1. Gosti su već u 25. minuti ostali s igračem manje zbog isključenja Davida Lopeza, no Valladolid je to iskoristio tek na kraju susreta. U 77. minuti pogodio je Sandro Ramirez, a na 2:0 povisio je Sergio Guardiola par minuta kasnije. Počasni pogodak za goste postigao je Adri Embarba golom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Konačno, Granada je rutinski svladala Osasunu u gostima s 3:0. Sve je bilo riješeno u prvom dijelu. Već u četvrtoj minuti Darwin Machis zabija za 0:1, a isti igrač u 28. minuti zabija drugi pogodak za Granadu. Konačni rezultat postavio je Dimitri Foulquier u 41. minuti.