Golijada PSG-a i Bordeauxa, raspoloženi Bašić asistirao

Jan Šneler • ponedjeljak, 24.02.2020.

U 26. kolu francuske Ligue 1, mogli smo vidjeti uzbudljiv i zanimljiv dvoboj PSG-a i Bordeauxa koji je završio s čak osam pogodaka, jednim crvenim kartonom i asistencijom Tome Bašića...

Kompletirano je 26. kolo francuske Ligue, a premda nema većih promjena na tablici, izuzetno uzbudljivo bilo je u Parizu. Parižani su došli do nove pobjede, već 21. ove sezone u prvoligaškom natjecanju.

U vrlo uzbudljivoj i golovima bogatoj utakmici, PSG je slavio na Parku prinčeva protiv Bordeauxa. Gosti su prvi došli do vodstva i to već u 18. minuti. Toma Bašić izveo je korner, a u skoku je najbolji bio Ui-Jo Hwang i pospremio loptu u mrežu za vodstvo Bordeauxa.

Ipak, nije se trebalo dugo čekati na odgovor PSG-a. Već u 25. minuti Edinson Cavani zabija glavom za izjednačenje nakon sjajnog ubačaja Angela Di Marije. Argentinac je u sudačkoj nadoknadi ponovno asistirao. Ovoga puta ubačajem iz slobodnog udarca s tridesetak metara, a najspretniji je bio Marquinhos.

Iako su Parižani imali stativu Cavanija i još niz prilika, na odmor nisu otišli s vodstvom. U petoj minuti nadoknade, domaći vratar Sergio Rico htio je ispucati jednu loptu, ali je pogodio Pabla od kojeg se odbila u gol za 2:2. Strašna greška domaćeg vratara za novo izjednačenje.

Ipak, iznenađenje se nije dogodilo. U nastavku su Parižani potpuno zagospodarili terenom i nakon samo dvadesetak minuta nastavka riješili pitanje pobjednika. Marquinhos je u 63. minuti ponovno doveo PSG u vodstvo da bi šest minuta kasnije Kylian Mbappé pogodio za 4:2. Iako se činilo da je gotovo, u 83. minuti Pardo fenomenalnim silovitim udarcem u same rašlje ponovno vraća Bordeaux u igru.

Svega šest minuta kasnije nova uzbuđenja. Mauro Icardi zabio je za 5:3, ali nakon dužeg gledanja videosnimke, Willy Delajod poništio je pogodak. Nije to bio kraj jer je u sudačkoj nadoknadi, iznerviran izgubljenom loptom, Neymar ružnim startom zaradio isključenje. Rezultat se ipak više nije mijenjao, a dodajmo kako je Bašić igrao sve do 70. minute, a osim asistencije, zaradio je i žuti karton u 64. minuti.

Rennes je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede i nakon slavlja Lillea, ponovno preuzeo treće mjesto na ljestvici. Iako Nimes nije trebao biti zahtjevan protivnik, domaći su imali velikih problema. Gosti su poveli već u prvoj minuti, nakon samo 33 sekunde igre kada je Nolan Roux silovito pogodio.

Svega šest minuta kasnije Rennes izjednačava preko M'Baye Nianga. Domaći su igrali bolje, bili konkretniji i premda su imali igrača više od 53. minute nakon što je isključen Anthony Briancon, nisu dugo uspijevali slomiti otpor Nimesa. Tek u 89. minuti Niang je zabio za pobjedu Rennesa.

Dodajmo još kako su St. Étienne i Reims podijelili bodove. Domaći su došli u vodstvo u 73. minuti preko Francka Honorata, no u trećoj minuti nadoknade Boulaye Dia bio je precizan s bijele točke i tako postavio konačnih 1:1.