Premiership, 27. kolo, 24.02.2020, 21:00 h
Liverpool
Liverpool 3:2 West Ham
West Ham

Liverpool upisao 18. uzastopnu pobjedu, West Ham poražen preokretom u zadnjoj četvrtini susreta

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.02.2020.

West Ham nije kreirao iznenađenje, Liverpool je nastavio svoj nevjerojatni niz. Upisao je 18 uzastopnih pobjeda, a 18. je stigla protiv West Hama koji je dio 68. minute vodio 2:1, ali nije izdržao...

West Ham je predstavljao novi ispit za Liverpool, no Redsi su i taj ispit položili s odličnim. Odigrali su dobru utakmicu, možda su malo Jürgenu Kloppu poigrali se sa živcima kada su ušli u zaostatak u drugom dijelu, ali dovoljno su snažni i puni samopouzdanja da su o uspjeli okrenuti.

Redsi su tako stigli do 18. uzastopne pobjede u Premierligi, još uvijek su na samo jednom susretu okončanom demijem dok u svim ostalima imaju pobjede te su u prilici ostvariti najveći bodovni učinak u povijesti lige, čak je i prilično izvjesno da će to i napraviti.

Već u devetoj minuti Liverpool je poveo kada je Trent Alexander-Arnold ubacio s desne strane, a Georginio Wijnaldum glavom iz neugodne pozicije poslao loptu u mrežu.

Nije dugo domaćin vodio, već u 12. minuti West Ham se vratio. Snodgrass je ubacio iz kornera, a na prvoj vratnici sjajno se snašao Diop i glavom skrenuo loptu u mrežu.

U drugom dijelu stvari su se zakomplicirale za domaćina. Na početku poluvremena Souček izlazi zbog ozljede, mijenja ga Pablo Fornals i u 54. minuti dovodi West Ham do vodstva 2:1.

Bio je to znak za žestok pritisak Redsa koji su krenuli po preokret. U 68. minuti Mo Salah lijepo je zabio za 2:2, a u 81. minuti Sadio Mane postavio je konačnih 3:2 i zadržao pobjedničku seriju.

Liverpool tako nastavlja gdje je stao i na najboljem je putu za upisivanje u povijest kao momčad s najboljom sezonom ikada.