HT Prva liga, 24. kolo, 28.02.2020, 19:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Kruno Šarić (Županja), Marko Stolnik (Hrašćica)
3:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Gorica proradila i napunila mrežu Istre 1961 za prekid neugodnog niza

Mihaela Bradovski • petak, 28.02.2020.

S promjenom trenera promijenila se i sreća Goričana. Nakon pet utakmica bez pobjede, slavili su 3:0 protiv Istre 1061 te je Valdas Dambrauskas startao na najbolji mogući način...

Napokon je Gorica stigla do pobjede, od početka prosinca prošle godine nije uzela tri boda, a sada je konačno uspjela. Žrtva je bila Istra 1961 koju su Goričani slomili u drugom poluvremenu kada su postigli sva tri pogotka.

U prošlom kolu teško su stradali u gostima kod Hajduka koji ih je pregazio čak sa 6:0, značilo je to i da Sergej Jakirović mora napustiti klupu, a novi trener Gorice postao je Litavac Valdas Dambrauskas. Dambrauskas može biti zadovoljan startom, krenuo je pobjedom što je bilo i najvažnije.

Više od pola sata u Velikoj Gorici nije se ništa događalo. Tek u završnici prvog dijela krenule su prilike, ali ostalo je 0:0 na odmoru.

Krenulo je slobodnim udarcem Lovrića u 35. minuti koji skida Čondrić, probao je i Hamad, a na drugoj strani zicer nije realizirao Guzina. Blizu pogotku domaćin je bio u posljednjim trenucima poluvremena kada Lovrić gađa vratnicu.

U drugom dijelu krenuli su i golovi. U 57. minuti Hamad je krasno proigrao Dvornekoviča koji ulazi u 16 metara i lijepo zabija za 1:0.

Istra je pokušavala nešto uglavnom preko Delića, ali nije uspjela doći do poravnanja da bi u 80. minuti domaćin povisio vodstvo.

Mudrinski je lijepo spustio loptu za Maslowskog koji puca s 20 metara i lopta odlazi u mrežu.

Točku na i stavio je Lovrić krasnim pogotkom u sudačkoj nadoknadi, opalio je s 20 metara u suprotni kut i zabio za konačnih 3:0 i zasluženu pobjedu domaćina.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...