Cagliari 3:4 Roma
Roma

Roma svladala Cagliari u golijadi, sjajni Kalinić dvostruki strijelac

Matej Kačan • nedjelja, 01.03.2020.

U susretu 26. kola talijanske Serie A Roma je s 4:3 svladala domaći Cagliari, a dvostruki strijelac i asistent za Romu bio je Nikola Kalinić...

Dugo je Nikola Kalinić čekao na svoj prvi pogodak u ovosezonskom izdanju Serie A, a na gostovanju kod Cagliarija je zabio čak dva pogotka u prvom poluvremenu. Tako je Kalinić bio ponajbolji pojedinac susreta u kojem smo vidjeli mnoga uzbuđenja i čak sedam pogodaka, a na kraju je slavila Roma s 4:3.

Mirovale su mreže prvih pola sata, ali nakon što je Cagliari poveo preko Joaoa Pedra u 28. minuti je Kalinić izjednačio odmah u sljedećoj minuti.

Ubačaj s lijeve strane Rominog napada su pokušali očistiti domaći braniči, ali je odbijena lopta sjela na Kalinićevu glavu, a hrvatski napadač ne griješi i postavlja 1:1. Čekalo se na novi pogodak tek 12 minuta kad se opet ukazao Kalinić.

Nakon lijepe kombinacije i duplog pasa na desnoj strani se Henrih Mhitarjan sjurio u šesnaesterac te je poslao povratnu loptu u peterac na koju je Kalinić natrčao i poentirao za preokret Rome i vodstvo na poluvremenu.

Nije hrvatski napadač stao na tome u prvom dijelu. U 64. minuti Roma vodi 3:1, a Kalinić je asistent. Nikola je poslanu dugu dijagonalu s lijeve strane glavom preusmjerio u prostor, a loptu je prihvatio Justin Kluivert koji se sjurio na gol i matirao vratara za 3:1. Tako se Kluivert iskupio za pogođenu gredu iz zicera u 53. minuti.

Cagliari - Roma Rezultati uživo

U 75. Cagliari smanjuje na 3:2. Pogodio je Gaston Pereiro koji je tako ponudio malu nadu domaćim navijačima da Cagliari može do bodova u ovom susretu.

No nije dugo ta nada trajala jer u 81. minuti Aleksandar Kolarov pokazuje kako je sjajan izvođač slobodnjaka briljantnim izravnim pogotkom s desne strane. Vjerojatno je namjera srpskog braniča bila ubačaj, ali je lopta prevarila sve te je otišla u mrežu za 4:2.

Nije tu uzbuđenjima bio kraj jer u 87. minuti lopta gađa Chrisa Smallinga u ruku. Sudac je na prvu pokazao kako penala nema, ali je VAR sugerirao drugačije pa Joao Pedro ima sjajnu šansu za svoj drugi pogodak. No Lopez je pročitao njegovu namjeru te je obranio, ali Pedro ima sreće i dolazi do odbijanca te glavom ipak zabija za 4:3.

Odmah nakon pogotka je iz igre izašao i hrvatski veznjak u dresu domaćina Marko Rog, dok je Kalinić kod gostiju odradio punu minutažu.