HT Prva liga, 25. kolo, 04.03.2020, 15:00 h, Aldo Drosina
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Istra 1961
Ivan Delić 2'
1:0(1:0) Osijek
Osijek

Istra 1961 u Puli šokirala Osječane, VAR dva puta pretvarao slavlje gostiju u očaj

Mihaela Bradovski • srijeda, 04.03.2020.

Osijek je još jednom neugodno iznenadio svoje navijače upisavši poraz u gostima u Puli 1:0. Istra 1961 tako dolazi do tri vrlo bitna boda u borbi za opstanak...

Ivica Kulešević najavljivao je kako će Osijek u Puli ići na sva tri boda i vratiti se pobjedama, ali nije uspio uzeti niti bod. Bit će dosta govora o ovom dvoboju, naime Osječani su postigli dva pogotka, VAR je oba puta intervenirao na veliko nezadovolstvo gostiju.

Istra 1961 uzela je tri velika boda u grčevitoj borbi za opstanak i s njima je preskočila Inter i nakon dugo vremena pobjegla je izu zone koja vodi u kvalifikacije za opstanak.

Već u drugoj minuti Puljani su poveli golom Ivana Delića, Hajdukovog igrača na posudbi u Istri. Veliku pogrešku napravio je Lončar koji je promašio loptu ispucanu na gostujuću polovicu, Delić je došao do nje i zahvalio se pogotkom na poklonu.

Nakon toga gosti su krenuli po poravnanje i u 21. minuti lopta je završila u mreži Duke. Marić je dodao za Lopu koji puca, lopta pogađa vratnicu i dolazi do Ndockyta koji zabija pogodak. Međutim VAR provjera spasila je domaćina, Ndockyt je bio u zaleđu.

Vatreno je bilo u zadnjim trenucima prvog dijela. Prvo je Guzina promašio čisti zicer, a onda je Lončar zabio nakon ubačaja Talysa, no još jednom VAR reagira i poništava pogodak zbog zaleđa,

U drugom dijelu Osječani su očajnički pokušavali doći do poravnanja, imali su nekoliko prilika, ali nisu zabili. Obrana domaćina na čelu s raspoloženim Dukom izdržala je i Istra 1961 je proslavila veliku pobjedu.