HT Prva liga, 25. kolo, 04.03.2020, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Damir Batinić (Osijek), Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Solin)
Leon Benko 34'
2:2(2:0) Gorica
Kristijan Lovrić 65', 90'+5' (11m)
Gorica

Gorica se vratila iz zaostatka od dva pogotka, Lovrić zabio u sudačkoj nadoknadi

Branimir Korać • srijeda, 04.03.2020.

Dramatičan dvoboj odigran je u Varaždinu gdje je istoimeni domaćin ugostio Goricu. Varaždinci su iskoristili goričke poklone u prvom poluvremenu i vodili 2:0, ali nisu na kraju i slavili...

Odličnu utakmicu odigrali su Varaždin i Gorica, a na kraju pobjednika nije bilo. Vodili su domaćini 2:0, igrali požrtvovno i dobro, ali Gorica se vratila u utakmicu i golom iz kaznenog udarca u 95. minuti stigla je do boda.

Prvu pravu priliku na susretu imali su gosti kada je Mamić teško pogriješio, dodao loptu Ndiayeu koji je došao sam pred Nevistića, ovaj mu je odlično obranio, lopta se odbila do Lovrića, ali i njegov pokušaj briljantno brani Nevistić.

U 31. minuti poklon broj jedan za domaćina. Čanađija je s ruba kaznenog prostora vraćao loptu Kahlini, ovaj ju je pokušao uštopati, nije uspio i ona ulazi u mrežu.

Kahlina se nije proslavio niti tri minute kasnije kada je Varaždin došao do drugog pogotka. Ponovno vrlo loše reakcije Goričana, na kraju Teklić daje loptu Benku koji puca lagano u kut, vratar gostiju ostaje nepomičan i to je 2:0.

U drugi dio Goričani ulaze s Mudrinskim umjesto Hamada, a do pogotka dolaze u 65. minuti kada Suk ubacuje, a Lovrić glavom zabija.

Goričani su ipak došli do boda golom iz kaznenog udarca. Stolnik je laktom pogodio Mudrinskog i dvojbe nije bilo, dosuđen je penal koji u pogodak pretvara Lovrić.