Leverkusen nastavlja s usponom, Kramarić i Brekalo igrali u remijima

Matej Kačan • subota, 07.03.2020.

Odigrano je pet susreta u ranijem subotnjem terminu Bundeslige, a osim čak tri remija izdvajamo uvjerljivu pobjedu Bayer Leverkusena koji je s 4:0 protiv Eintrachta došao u uži krug klubova u borbi za drugo mjesto...

Najuvjerljiviju pobjedu dana je ostvario Bayer Leverkusen koji je kod kuće sa sigurnih 4:0 svladao Eintracht iz Frankfurta koji je u slaboj formi te je nanizao tri poraza u nizu. Vrlo težak dan u uredu imao je Kevin Trapp koji je dva puta u prvih 15 minuta morao po loptu u mrežu.

Već u četvrtoj minuti je frankfurtska obrana kapitulirala, a strijelac je Kai Havertz na asistenciju Mousse Diabyja. Samo deset minuta kasnije već je praktički izostala rezultatska neizvjesnost jer Karim Bellarabi diže na 2:0. Uspio je Eintracht izdržati s mirnom igrom do kraja prvog dijela, ali onda i drugo poluvrijeme kreće uraganski.

Postigao je Havertz novi pogodak u 48., ali mu je poništen zbog zaleđa. No tek minutu kasnije je stvarno 3:0, a strijelac je nakon krasne individualne akcije Paulinho. Nije dugo prošlo, tek šest minuta, a već je i 4:0. Danas vrlo raspoloženi Havertz je ovaj put u ulozi asistenta, a strijelac je po drugi put Paulinho. Leverkusen je tako nanizao nekoliko tjedana jako dobrih rezultata pa se maksimalno uključio u borbu za vrh gdje je došao na tek tri boda od drugoplasiranog Leipziga.

A baš je Leipzig trebao činiti polovicu najzvučnijeg i najatraktivnijeg dvoboja prvog termina dana u gostima kod Wolfsburga. Dvije su to ekipe koje vole igru i traže gol, ali su golovi u Wolfsburgu izostali. Izmijenile su ekipe čak 30 udaraca, od čega je osam na okvir vrata, ali su vratari bili vrlo raspoloženi dok su napadači promašivali.

Završilo je podjelom bodova i s 0:0, a Leipzig je tako upisao drugi remi u nizu te prijeti realna opasnost da Bayern pobjegne na pet bodova, ali i da Dortmund u dvoboju Borussia pobjedom zasjedne na drugo mjesto. Josip Brekalo je odigrao 76 minuta kod domaće ekipe.
Remi u dvoboju dvije ekipe iz gornjeg dijela so gledali i u Gelsenkirchenu. I Schalke i Hoffenheim su u slabim nizovima te već tjednima ne znaju za pobjedu, a tako je ostalo i nakon ovog dvoboja koji je završio 1:1. Dobro je Hoffenheim i prošao jer je zabio iz jedinog udarca na vrata domaćina, a strijelac je bio Cristoph Baumgartner.

No postigao je Hoffenheim gol i tri minute ranije, ali je Benjaminiju Hubneru pogodak poništen zbog zaleđa. Schalke je u vodstvo doveo Weston McKennie u 20. minuti, ali domaćin do kraja unatoč silnim pokušajima nije probio gostujući blok. Andrej Kramarić je odradio punu minutažu kod Hoffenheima.

Dan remija su u Berlinu ispoštovali i Hertha te Werder, a gosti iz Bremena mogu žaliti za mnogočim jer su vodili s 2:0 nakon samo šest minuta i uraganskog početka. Već u trećoj minuti je za vodstvo pogodio Joshua Sargent, dok je na 2:0 povisio Davy Klaassen u šestoj minuti.

Već do poluvremena je domaćin smanjio i to preko Niklasa Starka, a u 60. je konačan rezultat postavio Matheus Cunha. Mogla je Hertha i do potpunog preokreta jer je u 79. sviran jedanaesterac, ali se ispriječio VAR koji je poništio prvotnu odluku suca.

Drugi berlinski klub ipak nije mogao do bodova. I Union je gubio 2:0 kod Freiburga, ali je osma momčad Bundeslige preozbiljna i prejaka da bi prosula takvu prednost kod kuće. Zabijali su Roland Sallai u 34. minuti te Christian Gunet u 55., a na 2:1 je smanjio Sebastian Andersson u 61.

No do potpunog povratka nije došlo jer je konačnih 3:1 postavio Robin Koch u 82. minuti, a Union je u nadoknadi ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Marvin Friedrich.