Premiership, 29. kolo, 07.03.2020, 18:30 h
Burnley 1:1 Tottenham
Tottenham

Alli iz penala donio bod Spursima u novoj blijedoj predstavi

Matej Kačan • subota, 07.03.2020.

Nogometaši Tottenhama osvojili su tek bod na gostovanju kod Burnleya. S obzirom na prikazano Spursi mogu biti i sretni s konačnih 1:1 jer su opet izgledali blijedo i neopasno...

Nismo mnogo nogometa vidjeli u prvom dijelu, a ono što smo vidjeli je pripalo domaćinu koji je potpuno izdominirao Tottenham koji se uglavnom dodavao po svojoj polovici, dok je na gol Burnleyja pucao tek tri puta.

Burnley - Tottenham Rezultati uživo

S druge strane je Burnley imao sve važnije prilike koje su stale u prvih 20-ak minuta, a prvu šansu je imao Jay Rodriguez koji je u devetoj minuti nakon kornera iz blizine gađao na vrata Tottenhama, no udarac mu je blokiran.

Poveo je Burnley u 13. minuti dosta sretnim pogotkom. Jedan lijep udarac s ruba šesnaesterca je Hugo Lloris obranio, ali je odbijena lopta stigla do Chrisa Wooda koji ju neometan šalje u nebranjenu mrežu.

I nakon toga je Burnley nastavio napadati, ali pogotka više nije zabio. Imao je u 22. minuti Dwight McNeil šansu iz slobodnjaka, ali je i to Lloris obranio. Tako je na poluvremenu tek 1:0 za Burnley koji je po prikazanom mogao voditi i s većom razlikom.

Nogomet je često nepošten pa je Tottenham iz prvog ozbiljnijeg dolaska na polovicu gostiju izjednačio. Ben Mee je neoprezno srušio igrača Tottenhama u svom kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku. Precizan je iz penala bio Dele Alli i Spursi "ni krivi ni dužni" dolaze do 1:1.

Nakon pogotka je Tottenham zaigrao malo bolje, kao da se oslobodio okova zaostatka. Nekoliko udaraca su Spursi uspjeli ugraditi u statistiku, ali ništa nije bilo konkretnije do 82. minute i pokušaja Lo Celsa koji ide kraj gola.

Tek dvije minute kasnije je gužva nastala u šesnaestercu Tottenhama, a nakon odbijanca je do lopte došao Matej Vydra koji dobro tuče, ali je večeras sjajni Lloris opet na mjestu i siguran te ostaje 1:1 i na kraju susreta.

Tottenham je tako došao do sretnog i spretnog boda nakon dva vezana poraza što ga smješta na osmo mjesto ljestvice s 41 bodom. Burnley je propustio priliku da se pobjedom popne iznad svog večerašnjeg protivnika, a s obzirom na prikazano imat će za čime žaliti u ovom susretu dvostrukog uloga.