HT Prva liga, 26. kolo, 08.03.2020, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2474
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin)

Dinamo rutinski svladao Istru 1961 u prvoj utakmici bez suspendiranog Bjelice

Iz Maksimira: Jan Šneler • nedjelja, 08.03.2020.

U 26. kolu HT Prve lige, Dinamo je na svom terenu s 2:0 svladao Istru i barem nakratko povećao prednost pred drugoplasiranim Hajdukom na okruglih 20 bodova…

U situaciji kada je gotovo već odlučen prvak HT Prve lige, teško je očekivati neku fenomenalnu predstavu na Maksimiru. Dinamo je došao do pobjede protiv Istre (2:0) u 26. kolu, ali susret je bio prilično uspavljujuć i nije pružio previše uzbuđenja.

Dinamo je vrlo rano stigao do pogotka. Već nakon dvije minute igre, Damian Kadzior je ubacio iz kornera, a u petercu efektno u padu Emir Dilaver zakucao glavom za 1:0. Slično kao i protiv Rijeke, vidjeli smo rani pogodak Modrih koji su se vrlo brzo uspavali.

Istra nije bila toliko opasna, tek možemo izdvojiti jednu slabiju reakciju Danijela Zagorca u 15. minuti, ali niti to ne možemo nazvati ozbiljnom prilikom. Što se tiče Dinama, igra je bila dosta statična i ležerna, a prigoda vrlo malo. Nešto ozbiljnije Dinamo je ušao u samu završnicu prvog dijela.

U 35. minuti Nikola Moro silovito je tukao s tridesetak metara, a Tomislav Duka krajnjim naporom i uz pomoć stative otklonio opasnost. Par minuta kasnije, Bruno Petković lijepo je ostavio loptu u šesnaestercu za Mislava Oršića koji u izglednoj prilici puca slabo u vratara Istre.

U nastavku susreta, Dinamo je očigledno krenuo po drugi pogodak, ali puno opasnije prilike imala je Istra. U 49. minuti Oršić je pucao iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj koji je išao pod samu prečku Duka vadi. Dvije minute kasnije Lovro Majer vezao je dva udarca, drugi je bio posebno opasan i praktički iz velike blizine, ali rezultat se nije mijenjao.

Narednih nekoliko minuta pripalo je Istri. Dinamo je visoko stajao, a gosti su to iskoristili za nekoliko kontranapada. U 55. minuti Matija Fintić sjajno je ubacio u peterac, a malo kratak ostao je Ivan Delić. Minutu kasnije, odlično se probio Stefan Lončar, ali njegov pokušaj s desetak metara odlazi pored vrata.

Nakon nešto aktivnijih deset minuta, ponovno se ušlo u period u kojemu prilika nije bilo. Većinom je Dinamo dominirao, ali bez izgledne prilike. Konačno, u 70. minuti Modri su došli do željenog drugog gola. Petković je kombinirao na rubu šesnaesterca, proigrao Majera koji rutinski zabija iz blizine za 2:0.

U samom smiraju susreta, Mario Ćuže mogao je zabiti pogodak svom bivšem klubu, ali njegov udarac glavom zaustavila je gostujuća obrana. Istra je imala solidnu priliku postići barem počasni pogodak u 90. minuti. Slobodni udarac s dvadeset metara, točno na sredini izveo je Šime Gržan, ali njegov pokušaj otišao je daleko iznad vrata.

Bilo je to sve od današnjeg susreta u kojem je Istra u nekoliko navrata ozbiljnije zaprijetila Dinamu, ali nedovoljno za nešto više od pristojnog poraza. U sljedećem kolu Modri će gostovati kod Varaždina, dok će Istra u Puli dočekati Rijeku.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...