Napoli izdržao pritisak Intera i ušao u finale Kupa Italije

Jan Šneler • subota, 13.06.2020.

Nakon prolaza Juventusa, Napoli je remijem protiv Intera postao drugi ovosezonski finalist Kupa Italije...

Uzvratni polufinalni susret Napolija i Intera pružio je pregršt uzbuđenja, a premda su Nerazzurri bili konkretniji i bolji, Napoli će se za četiri dana na Olimpicu boriti s Juventusom za naslov Kupa Italije.

Napoli je u susret ušao s prednošću od 1:0 iz prvog susreta odigranog u Rimu, ali već nakon dvije minute Inter je poravnao stvari. Christian Eriksen izveo je korner, lopta je prošla kroz šumu igrača i direktno prošla Davidu Ospini kroz noge te ušla u gol.

Fenomenalan pogodak, doduše potpuno nenamjeran, kojim je započeo ovaj susret. Iako su doživjeli šok već na samom startu, domaći su se vrlo brzo pribrali i uspostavili ravnotežu na terenu. Inter je bio izuzetno zadovoljan startom i sigurno nije htio nepotrebno srljati.

Napoli - Inter Rezultati uživo

Ipak, u prvom dijelu, gosti su definitivno bili bolja momčad. Ospina je slabo reagirao kod prvog pogotka, ali se iskazao u 32. minuti kada je odlično obranio pokušaj Romelua Lukakua. Nekoliko minuta kasnije udarac je iskušao i Antonio Candreva, ali ponovno je kolumbijski vratar bio na mjestu.

Iako su bili bolji, gosti nisu uspjeli sačuvati praznu mrežu. U 41. minuti Lorenzo Insigne lijepo je proigrao Driesa Mertensa koji zabija svoj 122. pogodak za Napoli i ulazi u povijest tog kluba kao najbolji strijelac.

U nastavku susreta Inter je očekivano morao krenuti u totalni napad. Tako je doista i bilo jer su većinu prilika stvarali upravo gosti. Marcelo Brozović je okušao udarac u 51. minuti, ali Ospina je još jednom dobro reagirao. Odličnu šansu imao je s druge strane Insigne, ali iskazao se i Samir Handanovič.

U 77. minuti, Ospina se polako pretvara u heroja utakmice nakon što je još jednom odličnom paradom obranio Eriksonov pokušaj iz slobodnog udarca. Ipak, najbolju priliku, gotovo idealnu Inter je imao u 82. minuti. Ospina je nakratko odbio udarac Eriksena, a Victor Moses odbijenu loptu poslao preko gola.

Do kraja susreta Napoli se čvrsto branio, Inter sve bacio u napad, ali do pogotka nisu stigli. Ovo je Napoliju jubilarno 10. finale u povijesti. Pet puta su osvojili ovaj trofej, posljednji puta 2014. godine. Također, ovo je prilika njihovom treneru Gennaru Gattusu da dođe do svojeg prvog naslova u trenerskoj karijeri.

Dodajmo za kraj kako je Brozović odigrao vrlo dobro svih 90 minuta, a u par navrata solidnim udarcima zaprijetio danas ipak sjajnom Ospini.