Petar Musa spriječio nervozu u posljednjim sekundama i potvrdio pobjedu Slavije

Branimir Korać • nedjelja, 21.06.2020.

Česi su krenuli s Ligom za prvaka, a subota je donijela susrete prvog kola. Lider praška Slavia igrala je u gostima kod Banika u Ostravi i slavila je s 3:1...

Tamo gdje je stala u regularnom dijelu sezone, Ostrava je nastavila u Ligi za prvaka. Upisala je novu, već 23. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu i otišla je na devet bodova prednosti nad prvim pratiteljom Viktorijom iz Plzena.

Nastup u Ligi za prvaka otvorila je na gostovanju u Ostravi kod Banika i slavila je s 3:1 u dvoboju u kojem je potpuno dominirala i trebala je još lakše do tri boda.

Već na poluvremenu imala je dva gola prednosti nakon što su zabili David Zima i Jan Boril.

U završnici susreta David Buchta smanjio je na 2:1 i zaprijetio povratkom domaćina, ali u trećoj minuti nadoknade sijevnula je kontra gostiju, Dorley je odlično uočio dolazak Petra Muse koji iz prve "kroz vratara" postavlja konačnih 3:1.

Musa je ušao u igru u 86. minuti i došao do svog već 11. prvenstvenog pogotka ove sezone.