Premiership, 30. kolo, 22.06.2020, 21:00 h
Manchester City 5:0 Burnley
Burnley

City petardom Burnleyu održao teoretske nade na životu

Matej Kačan • ponedjeljak, 22.06.2020.

Manchester City je iskoristio remi Liverpoola te je održao teoretske nade u naslov prvaka. Igrači Pepa Guardiole su s uvjerljivih 5:0 nagazili Burnley...

Samo čudo može dovesti Manchester City do nadoknađivanja zaostatka za Liverpoolom i ludog naslova, ali je prvo kolo nakon pauze prošlo po planu. Nakon pobjede Cityja protiv Arsenala u zaostalom susretu, Liverpool je remizirao s Evertonom, a City je petardom ispratio Burnley pa je smanjio zaostatak na 20 bodova osam kola do kraja.

Bila je to očekivano dominantna predstava Građana koji su protivniku dozvolili manje od 30% posjeda lopte i tek jedan udarac koji nije uposlio Edersona. S druge strane, City je prijetio i nizao šanse, a ovaj put realizacija nije izostala.

Manchester City - Burnley Rezultati uživo

Golijadu je u 22. minuti otvorio Phil Foden koji je na dvadesetak metara od vrata primio dodavanje Bernarda Silve te je jakim i preciznim prizemnim udarcem postavio 1:0. Čekao je City nakon toga 20 minuta na povećanje vodstva, a onda na scenu stupa Riyad Mahrez.

Krilni je igrač prvo u 43. minuti ušao u šesnaesterac sa širokog prostora na desnoj strani da bi potom sjajnim lažnjakom prevario dvojicu braniča i lijepim udarcem pogodio suprotni kut za 2:0, a do poluvremena je stigao i realizirati jedanaesterac koji je izborio Sergio Agüero.

Jednako ozbiljno je City krenuo i u drugo poluvrijeme pa je nakon uigrane akcije iz kornera po podu Bernardo Silva upisao svoju drugu asistenciju. Ovaj put je povratnom loptom uposlio svog španjolskog prezimenjaka Davida koji iz blizine nema težak posao.

Konačan rezultat je u 63. minuti postavio Foden svojim drugim golom. Lijepu tranziciju današnjih domaćina je povukao De Bruyne, nastavio Jesus koji je i pronašao Fodena, a ovaj s lijeve strane snažnim udarcem zabija za 5:0.

Mogao je City i do šestog gola samo pet minuta kasnije, ali De Bruyne nakon lijepog solo prodora za malo promašuje vrata, ali se Pep Guardiola sigurno neće žaliti ni na petardu u mreži protivnika.

City u sljedećem kolu ima težak ispit protiv Chelseaja, dok će Burnley protiv Watforda tražiti povratak u gornji dio sredine tablice i borbu za Europu.