Lazio 2:1 Fiorentina
Fiorentina

Lazio preokretom svladao Fiorentinu i održao nade na životu

Matej Kačan • subota, 27.06.2020.

Nogometaši Lazija ipak su uspjeli svladati Fiorentinu i održati priključak za Juvnetusom. Viole su vodile s 1:0, ali su Rimljani okrenuli i slavili s 2:1...

Nogometaši Lazija opet su bili na pragu toga da novim kiksom dopuste Juventusu bijeg na osjetniju prednost u borbi za Scudetto, ali su igrači Simeonea Inzaghija ipak u posljednjih 20 minuta preokrenuli vodstvo Fiorentine te su slavili s 2:1.

Bio je to susret dvije ekipe koje vole igrati kombinatoran nogomet pa se samim time od utakmice i očekivalo mnogo, ali u prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo izraženijih šansi osim pogotka Fiorentine koji je šokirao domaćina.

U 25. minuti je iskusni lisac Franck Ribery dobio loptu s lijeve strane, sitnim vezom i driblingom se provukao kraj trojice braniča, još jednog izbacio lažnjakom te je u svom karakterističnom stilu pogodio suprotni kut i Fiorentina vodi.

<

Lazio - Fiorentina Rezultati uživo

Nije Lazio djelovao kao ekipa koja će preokrenuti susret jer nije stvarao ozbiljne prilike, a Viole su početkom drugog dijela promašile dva sjajna udarca iz daljine. Prvo je Rachid Ghezzal s ruba kaznenog prostora pogodio gredu, a u 60. Nikola Milenković s preko 30 metara gađa malo preko vrata.

No pojavio se Lazio nakon sat vremena igre, i vrlo brzo je to oplođeno pogotkom. U 64. je Jony pokušao s nekih 15 metara nakon kornera, ali je Bartlomiej Dragowski spreman. No već tri minute kasnije golman Fiorentine nesmotrenim startom ruši Caiceda na svojih pet metara i sudac pokazuje na bijelu točku.

Izvođač se zna, a kad Ciro Immobile uzme loptu i postavi je na 11 metara, obično se zna i ishod. Ništa drukčije nije bilo ni ovog puta i Lazio ima 1:1. No nije tu bio kraj uzbuđenjima jer Lazio dolazi do preokreta u 83. minuti.

Luis Alberto je krenuo u tranziciju po sredini, napravio je trk od 30-ak metara i pokušao je proigrati Correu, ali je lopta završila u bloku domaćeg igrača i odbila se natrag Albertu koji iz prve poteže s 18 metara i gađa tik uz stativu za 2:1 i potpuni preokret.

Kako je susret išao kraju su proradili i živci pa je isključenje duboko u nadoknadi zaradio i Dušan Vlahović koji je zbog laktarenja ranije poslan na tuširanje. Milan Badelj je odradio 84 minute kod poraženih gostiju.

Lazio je tako zadržao zaostatak od četiri boda za Juventusom, dok je Fiorentina izgubila nakon tri vezana remija te je 13. s 31 bodom.