Granada 1:2 Eibar
Eibar

Eibar novom pobjedom praktički osigurao ostanak

Matej Kačan • nedjelja, 28.06.2020.

U susretu 32. kola La Lige, nogometaši Eibara su na gostovanju s 2:1 svladali Granadu te su četvrtom utakmicom u nizu bez poraza pobjegli na devet bodova od Mallorce u zoni ispadanja...

Vrlo lijepo izgleda forma Eibara nakon nastavka La Lige. Nakon poraza od Reala je Eibar zaredao s četiri utakmice bez poraza. Na dva remija su se naslonile dvije pobjede i s tih osam bodova je Eibar pobjegao na 15. poziciju s devet bodova prednosti ispred Mallorce koja je 18. u zoni ispadanja.

Granada bilježi suprotnu formu pa je u ritmu remi-poraz i momčad klizi prema sredini tablice nakon jako dobrog prvog dijela i epiteta jednog od ugodnijih iznenađenja. Možemo reći da je danas svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme, a sve je krenulo pogotkom Eibara.

Pablo De Blasis je sam izbio na golmana Granade nakon greške domaće obrane koju je iskoristio Kike za loptu u prostor. De Blasis je pokazao iznimnu mirnoću i vještinu pa je krasnim lobom postavio 1:0 i taj je rezultat stajao do otvaranja drugog dijela.

Granada - Eibar Rezultati uživo

Morala je Granada po bodove na domaćem terenu pa je krenula više napadački u drugi dio, a u 48. je došlo do izjednačenja nakon što je Roberto Soldado pretvorio Puertasov ubačaj u gol.

Umjesto da Granada iskoristi taj momentum i gol u idealnom trenutku za potpuni preokret, u 69. minuti ju je presjekao novi gol gostiju. Ovaj put je Kike u ulozi strijelca pa nakon asistencije za prvi gol može s pravom biti igrač utakmice. primio je Kike povratnu loptu na 11 metara, okrenuo se i lijevom nogom poentirao za 2:1.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa Eibar nastavlja s dobrom formom, a solidnu priliku za nove bodove će imati kod kuće protiv Osasune. Granada bi prekid svojeg lošeg niza i uključenje u borbu za Europi mogla tražiti protiv Alavesa.