Premiership, 32. kolo, 02.07.2020, 21:15 h
Manchester City 4:0 Liverpool
Liverpool

Debakl Liverpoola kod Cityja, Lovrena ni na klupi

Jan Šneler • četvrtak, 02.07.2020.

Nakon što su matematički osigurali naslov prvaka Engleske nakon 30 godina, nogometaši Liverpoola teško su stradali na gostovanju kod Manchester Cityja...

Kada je Manchester City već nevoljko morao predati naslov prvaka Engleske Liverpoolu, onda su nogometaši Pepa Guardiole odlučili barem nakratko pokvariti njihovo slavlje. U 32. kolu do nogu su potukli Redse i nanijeli im najteži poraz u Premierligi od 9.9.2017. kada ih je također City dobio s 5:0.

Početak susreta obilježio je tradicionalni sportski špalir koji su prošli prvaci priredili novim prvacima Engleske. Ipak, vrlo brzo City je krenuo u pravi pohod na skalp. Nakon tri minute igre Gabriel Jesus pogađa mrežu gostiju, ali sudac pokazuje na zaleđe.

Nešto kasnije, Liverpool je opasno zaprijetio. Roberto Firmino i Mohamed Salah su pokušali iznenaditi Edersona, ali vratar Cityja ostao je nesavladan. Egipatski napadač mogao je u 20. minuti dovesti Liverpool u vodstvo, ali nakon dobrog udarca pogodio je samo okvir gola.

I onda kreće dominacija Cityja. U 24. minuti Joe Gomez pokazuje zašto ne bi bio dio toliko protežiran da nije riječ o engleskom braniču. Potpuno nepotrebno i apsolutno predugo navlači za dres Raheema Sterlinga, a Anthony Taylor pokazuje na bijelu točku. Kevin De Bruyne mirno realizira kazneni udarac i donosi Cityju vodstvo od 1:0.

City je definitivno bolje izgledao na terenu i to su iskoristili. Ponovno je "briljirao" Gomez koji je zaboravio na Sterlinga, ovaj ga lijepom varkom baca na pod i napadač Cityja mirno zabija za 2:0. Potpuni raspad dogodio se malo prije kraja prvog dijela kada je Phil Foden izbio sam pred Alissona i sjajno pogodio za nevjerojatnih 3:0.

U drugom dijelu praktički nije bilo uzbuđenja kao u prvih 45 minuta. To je bilo prilično jasno jer Liverpool nije mogao stići ogroman zaostatak, a niti City nije jurio prema nekoj većoj pobjedi. Oni su pokazali svoje, iako će sigurno nogometaši Liverpoola brzo zaboraviti na poraz kada dobiju svoje premierligaške medalje.

U 66. minuti Alex Oxlade-Chamberlain se također upisao u strijelce, ali na njegovu nesreću pogodio je vlastitu mrežu. Sterling je pucao u sam kut, lopta bi vjerojatno i ušla u mrežu, ali Oxlade-Chamberlain ju je dodatno usmjerio. Zanimljivo, upravo je on ušao u igru na poluvremenu umjesto katastrofalnog Gomeza.

Do kraja susreta bilo je još ponekih prigoda, ali većinom je vrijeme potrošeno brojnim promjenama. Na sreću Redsa, u posljednjim sekundama poništen je pogodak Riyada Mahreza zbog igranja rukom. Liverpool definitivno nije želio ovakav epilog nakon potvrde naslova, ali možemo očekivati da će biti prilično motivirani u sljedećoj sezoni uzvratiti Cityju za ovaj teški poraz.

Dodajmo kako Dejana Lovrena večeras nije bilo niti na klupi za pričuvne igrače premda smo dojma, ako je potpuno zdrav, da bi sigurno ušao u igru u nastavku umjesto potpuno indisponiranog i očajnog Gomeza.