Premiership, 34. kolo, 09.07.2020, 21:15 h
Aston Villa 0:3 Manchester United
Manchester United

United nastavlja gaziti, Fernandes i Greenwood srušili i Villu

Matej Kačan • četvrtak, 09.07.2020.

Nogometaši Manchester Uniteda su pobjedom zaključili 34. kolo Premier lige. U gostima kod Aston Ville pobjeda nije došla u pitanje pa Leicester i četvrto mjesto bježe tek za jedan bod...

Navijači onih klubova koji bi htjeli da Manchester United kiksa se neće veseliti ni nakon 34. kola. United je i dalje nepobjediv i sve je opasniji u lovu na četvrto mjesto i Ligu prvaka gdje je Leicester, a dohvatljiv je i treći Chelsea.

Nova je pobjeda došla na gostovanju kod Aston Ville koja je u očajnom nizu bez pobjede i ostanak joj je sve dalje. Villa je ostala pretposljednja i 17. Watford u zoni spasa je udaljen za četiri boda.

Aston Villa - Manchester United Rezultati uživo

Nakon mirnih prvih 25 minuta je krenuo vatromet. Prvo je Trezeguet promašio šansu za Villu i šok Uniteda, a samo minutu kasnije United ima penal. Ezri Konsa je postavio nogu ispod Brune Fernandesa za rubu 16 metara, a ovaj ga je nagazio.

No sudac pokazuje na penal, a VAR potvrđuje odluku i sam Fernandes pretvara udarac s bijele točke za 1:0. Do poluvremena je već 2:0, a strijelac je opet fantastični mladi Mason Greenwood koji je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela povukao tranziciju, kombinirao s Martialom i sam potegao sa 17 metara.

Jako dobro je krenuo United u drugo poluvrijeme pa prijeti Wan-Bissaka, a onda i Marcus Rashford zabija gol koji je poništen zbog zaleđa. No tek minutu kasnije je već 3:0, a strijelac je Paul Pogba fantastičnim udarcem sa 16 metara na ubačaj iz kornera Brune Fernandesa.

Mogao je United i do većeg vodstva jer je u 61. Martial pogodio gredu, a u nadoknadi je Pepe Reina vrhovima prstiju spasio udarac Rashforda, ali se navijači Uniteda neće žaliti ni na ovih 3:0.

Unitedov lakši raspored se nastavlja pa će momčad na Old Traffordu dočekati Southampton, dok izravni konkurenti Leicester i Chelsea igraju protiv Bournemoutha, odnosno Sheffielda. Villa dočekuje Palace u susretu u kojem mora pobijediti ako želi ostati u ligi.