Napoli 2:2 Milan
Milan

Napoli i Milan remizirali, Rebić asistent

Matej Kačan • ponedjeljak, 13.07.2020.

Nogometaši Milana uspješno su završili mini turneju protiv momčadi iz vrha Serie A. Rossoneri su nakon pobjeda nad Lazijom i Juventusom remizirali u gostima kod Napolija...

Ako je netko sumnjao da je napretkom u 2020. godini Milan izrastao u pravu europsku momčad, nakon ove mini turneje protiv momčadi iz vrha Serie A dvojbe više ne bi smjelo biti. U posljednja tri susreta Milan je svladao Lazio i Juventus te remizirao s Napolijem. Pridoda li se tome i pobjeda nad Romom, imamo 10 od 12 mogućih bodova protiv momčadi iz Europe.

Posljednji je bod stigao na gostovanju kod Napolija u direktnoj borbi za Europsku ligu i šesto mjesto. Napoli je ipak remijem uspio održati prednost od dva boda, ali Milan je u naletu šest kola do kraja.

Napoli - Milan Rezultati uživo

Napoli je ipak igrao mnogo bolje i možda je zaslužio i sva tri boda. Napadao je domaćin i nizao prilike, ali je prvi poveo gost u 20. minuti. Opet je proradila fantastična veza Rebić-Hernandez. Hrvat je ovog puta bio asistent nakon što se u šesnaestercu okrenuo i nabacio, a Hernandez na drugoj stativi volejem od poda pogađa pod gredu.

Ipak, do poluvremena Napoli okreće i to nakon velike greške Gianluigija Donnarumme. Mladi je vratar obranio šut iz slobodnjaka, ali je ispustio loptu koja je na crti došla do Di Lorenza koji pogađa praznu mrežu.

Bila je to nagrada za silne pokušaje Napolija prije i nakon prvog gola, ali se izjednačenjem malo smirila bura ispred Milanovog gola. Potrajalo je to do 60. minute kad Napoli radi preokret.

Opet su u gol bila uključena poznata lice Jose Callejon je prošao po desnoj strani i dodao povratnu za Driesa Mertensa, a Belgijac s 12 metara puca u bliži kut. Opet je nespretno reagirao Donnarumma koji je bio na lopti, ali mu ona kroz noge ulazi u gol.

Trajalo je vodstvo Napolija do 73. minute kad Maksimović u pokušaju oduzimanja lopte ruši Bonaventuru u svojih 16 metara, a sudac pokazuje na bijelu točku. Precizan je bio Franck Kessie za 2:2.

Do kraja većih šansi nije bilo, već se sve vrtjelo oko suca koji je morao smirivati tenzije i dijeliti žute kartone. Najgore je prošao Alexis Saelemaekers koji je u tri minute zaradio dva žuta te je ostavio Milan s desetoricom. Rossoneri su se ipak obranili i podijelili bodove. Rebić je iz igre izašao u 88. minuti.