Real Madrid novi je prvak Španjolske!

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.07.2020.

Madridski Real i službeno odnosi titulu prvaka Španjolske! U 37. kolu slavio je u Madridu protiv Villarreala s 2:1 i to mu je bilo dovoljno za titulu. Istovremeno Barcelona je na Camp Nou potpuno potonula i izgubila od Osasune...

Real Madrid stigao je do 34. titule prvaka Španjolske! Nakon restarta sezone igrao je sjajno, bio je nedodirljiv i ostvario stopostotan učinak. Na pauzu je ušao sa zaostatkom za Barcelonom, ali nekako je atmosfera bila takva da je Real i dalje izgledao vrlo samouvjereno i sigurno da će osvojiti titulu dok se kod Barcelone osjećala ta neizvjesnost i nesigurnost.

U skladu s tim bile su i igre u nastavku sezone. Real je redom rušio sve protivnike, a Barcelona je kašljucala, posebno u gostima gdje je neočekivano gubila neke bodove.

Tako se u predzadnje kolo ušlo s prednosti Reala od četiri boda na ljestvici i Madriđani su znali da im pobjeda protiv Villarreala i matematički osigurava titulu.

U 29. minuti protiv Villarreala Real je stigao do vodstva. Sjajni Luka Modrić je povukao loptu do kaznenog prostora, onda proigrao na desno Karima Benzemu koji lakoćom zabija i nagovještava slavlje.

Drugi gol ponovno je zabio Benzema, ovaj put iz kaznenog udarca kojem je prethodio prekršaj nad Sergijom Ramosom.

Villarreal je uspio smanjiti preko Vicentea Iborre u 83. minuti, a Madriđani su još jednom poslali loptu u mrežu u 96. minuti, ali Marco Asensio igrao je rukom i VAR ga je poništio.

Za domaćina manje bitno, odnio je pobjedu i titulu prvaka Španjolske. Luka Modrić odradio je cijelu utakmicu, kao i sve u nastavku sezone, jako dobro.

Barcelona je na Camp Nou odigrala još jednu skromnu utakmicu i to je kaznila Osasuna koja je odnijela neočekivanu pobjedu 2:1. Kada su do Barcelone došle vijesti kako Real vodi, nekako je splasnula i Barcelonina motivacija, bilo je jasno kako se u Madridu neće dogoditi čudo.

Osasuna je čak povela u 15. minuti golom Arnaiza Josea da bi se Barcelona vratila pogotkom Lea Messija iz slobodnog udarca u 62. minuti.

Osasuna je od 77. minute igrala i s igračem manje zbog isključenja Enrica Gallega koji je laktom nokautirao Lengleta.

U sudačkoj nadoknadi kada se samo čekao kraj, Osasuna je iz kontre stigla do pobjede golom Roberta Torresa. Ivan Rakitić igrao je do 67. minute kada ga je zamijenio Sergio Busquets.

Madridski Atletico učvrstio je treću poziciju gostujućom pobjedom kod Getafea. Getafe se bori za Europi, Atletico je već osigurao Ligu prvaka, ali unatoč tome slavio je u gostima s 2:0.

Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Marcos Llorente i Thomas Partey. Za potpuni debakl domaćina pobrinuo se u 92. minuti Allan Nyom koji radi vrlo ružan prekršaj na sredini terena i zarađuje isključenje te ga neće biti u zadnjem kolu.

Važan dvoboj u borbi za Europu odigran je i u San Sebastianu gdje je Real Sociedad ugostio Sevillu koja je poput Atletica također bezbrižna. Sociedad to nije znao iskoristiti, odigrao je čak ispod očekivanja i remizirao 0:0.

Valencia ostaje u borbi za Europu nakon što je teškom mukom slavila 1:0 protiv posljednjeplasiranog Espanyola. Gosti su bili čak i opasniji, Valencia je povela rano golom Kevina Gameira i u ostatku susreta izgledala je kao da je u strahu da tu prednost ne izgubi. U završnici susreta ostala je i s igračem manje nakon neopreznog prekršaja Jaumea Coste.

Budimirova Mallorca pridružila se Espanyolu na putu u drugu ligu. Poražena je kod kuće 2:1 od Granade i ostala je bez prvoligaškog statusa bez obzira na rasplet posljednjeg kola.

Cucho je u 20. minuti doveo domaćina u vodstvo, ali gosti su napravili preokret preko Victora Diaza i Carlosa Fernandeza. Deset minuta prije kraja domaćin je ostao i s igračem manje zbog isključenja Aleksandra Sedlara. Budimir je odigrao cijelu utakmicu.

Filip Bradarić odradio je drugo poluvrijeme u porazu Celte 3:2 kod kuće protiv Levantea te je ostala samo još jedna nepoznanica u borbi za opstanak. Celta ima bod više od Leganesa i ako pobijedi u gostima Espanyol u zadnjem kolu, ostaje u ligi, u protivnom mora navijati za ozbiljan nastup Real madrida kod Leganesa jer Leganes može prestići momčad iz Viga.