Verona 1:1 Atalanta
Atalanta

Pašalić promašivao, Verona i Atalanta podijelile bodove

Matej Kačan • subota, 18.07.2020.

Utakmica Verone i Atalante u 34. kolu Serie A ipak nije ispunila velika očekivanja te je završila podjelom bodova nakon 1:1 i ne pretjerano spektakularnog nogometa...

Iako je susret dva najugodnija iznenađenja Serie A u najavi davao za pravo da očekujemo mnogo, Verona i Atalanta ipak nisu ponudile spektakl. Na kraju domaćin može biti zadovoljniji novim osvojenim bodom do kojeg je došao bez suspendiranog Ivana Jurića koji nije vodio ekipu s klupe.

Nismo mnogo od igre vidjeli u prvom dijelu, dvije ekipe sa sličnim stilom igre su nekako "ubile" jedna drugu i igra je bila nekarakteristično isprekidana. Nakon nešto boljeg početka Atalante najbolju priliku promašuje Mario Pašalić u 14. minuti.

Hellas Verona - Atalanta Rezultati uživo

Hrvatski je veznjak loptom u prostor izbačen u situaciju jedan na jedan s Marcom Silvestrijem, ali puca točno u golmana i ostaje 0:0, a nakon toga Atalanta pada i igra gubi svoju draž i zanimljivost. Pokušat će do poluvremena Davide Faraoni i Salcedo Mora glavom iz kornera, ali se na poluvrijeme ide s 0:0 nakon što je i Duvan Zapata dobro zapucao, ali Silvestri opet obranio.

No drugo poluvrijeme je brzo otvoreno pogotkom koji daje mogućnost za mnogo sadržajniji susret. Katastrofalno je pogriješio Gunter kojeg je lopta pogodila u petu kao zadnjeg čovjeka obrane, a to koristi Zapata koji krade loptu i ide na gol te naposljetku i zabija.

Nakon gola Atalanta opet pada, Verona se diže i najbitniji igrač momčadi iz Bergama postaje Pierluigi Gollini koji skida nekoliko dobrih šansi, ali u 59. nema šansi. Amir Rrahmani je pucao s ruba 16 metara, Gollini to odbija, ali na odbijanac natrčava Matteo Pessina koji šalje loptu u mrežu za 1:1.

Krenulo se nakon toga igrati u mnogo višem ritmu pa se prilike redaju, ali Papu Gomez i Zapata na jednoj, a Salcedo Mora na drugoj strani nisu precizni i junaci su vratari Silvestri i Gollini.

Pokušavala je Atalanta do kraja, Verona je pala, ali nije bilo pogodaka do kraja. Probao je Lucas Muriel u 79. i opet Pašalić u drugoj minuti nadoknade, ali Hrvat je danas neprecizan i ostaje bez pogotka, a susret završava podjelom bodova.

Verona je ovim bodom upisala treći remi u četiri susreta te je ostala na devetom mjestu, dok Atalanta sa 71 bodom čeka ishode utakmica Roma - Inter i Juventus - Lazio. Pašalić je kod Atalante odigrao cijeli susret, dok je Boško Šutalo ostao na klupi.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...

• 280419.07.2020. u 12:09
    Pa odgovor je vrlo jasan. Potez koji su napravili s uspješnim trenerom, prenio se na uspješne igrače. Svi misle da su slijedeći.