HT Prva liga, 35. kolo, 18.07.2020, 18:55 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Solin)
1:0(1:0) Osijek
Osijek

Varaždinci šokirali Osijek nakon silnih pomašaja Marića

Matej Kačan • subota, 18.07.2020.

U susretu 35. kola HT Prve lige, Varaždin je kod kuće svladao Osijek s 1:0 te je pružio Lokomotivi šansu da sama odlučuje o sudbini drugog mjesta koje vodi u Ligu prvaka...

Nogometaši Varaždina na najbolji su mogući način nagradili svoju publiku u posljednjoj domaćoj utakmici sezone i polusezone iz bajke. Na kraju balade je Varaždin postao hit prvenstva, a to je kod kuće potvrdio trećim slavljem u nizu, i to protiv Osijeka koji više ne drži sve u svojim rukama što se tiče hvatanja drugog mjesta.

Već u prvih deset minuta imamo situaciju koja može prelomiti susret, na ovaj ili onaj način. U 9. minuti je iskosa pucao Ndockyt koji gađa stativu, ali se lopta odbija do potpuno samog Mirka Marića koji s pet metara promašuje cijeli gol i radi promašaj za anale.

Osijek je prijetio i opsjedao gol Nevistića, ali do novog zicera kad je Marić imao nije došao. Uglavnom bi u opasnim šansama nedostajalo to zadnje dodavanje koje bi nekog izbacilo u stopostotnu šansu. Varaždin je svemu odolijevao, a na kraju se isplatilo.

Koliko su Varaždinci puni samopouzdanja opisuje potez Domagoja Drožđeka iz te 39. minuti. S lijevog krila je Drožđek ušao u sredinu i sjajno pucao s 25 metara, a lopta ide u gornji lijevi kut za eurogol kakvog se ne bi posramili ni u najvećim europskim ligama.

Razgoropadio se Varaždin nakon gola i do kraja poluvremena samo sreća spašava Osječane od još kojeg gola. Prijetio je Obregon dva puta, a posebno je opasno bilo u 45. kad je Kolumbijac dobio loptu od Drožđeka, ali gađa gredu i na poluvremenu je tek 1:0.

Drugo poluvrijeme počinje slično kao i prvo, nevjerojatnom šansom za Marića i opet propuštenom prilikom. Našao se prvi strijelac lige opet na pet metara u poziciji za šut, ali ovaj put Nevistić pokazuje zašto je jedan od najboljih golmana lige i skida, a iz nastavka akcije Mance gađa kut, ali Nevistić paradom uklanja i tu opasnost.

Nije Varaždin rekao svoje samo zato što je Osijek napao. U 55. opet okvir gola spašava Ivušića i goste jer Majstorović pokušava očistiti ubačaj Petra Mamića, ali loptu šalje tik uz stativu.

U sljedećih 20-ak minuta se igra malo raspala, nema konkretnijih šansi i kreće se s izmjenama, a u svemu skupa Osječani stežu obruč, no bezuspješno. Novi udarac za ambicije gostiju se događa u 86. minuti kad se ozlijedio Petar Bočkaj, a do kraja pet minuta nadoknade nisu Osječani došli do izjednačenja unatoč sjajnim prilikama Žapera i suigrača. Sve je poskidao Nevistić i donio svojoj ekipi tri boda.

Ovim rezultatom najzadovoljnija može biti Lokomotiva koja sad ima sve u svojim rukama i pobjedom se može vratiti na drugo mjesto, a Osijeku je i treća pozicija u opasnosti jer bi slavljem kod Hajduka i Rijeka mogla doći na bod zaostatka samo kolo do kraja.

U 36. kolu ćemo zato gledati izravni dvoboj za drugo mjesto. Ako Lokomotiva slavi protiv Gorice, u Gradskom vrtu Osijek treba uzeti sva tri boda za drugo mjesto i sigurno ćemo gledati spektakl. Varaždin je osmi s tri pobjede u nizu te ima dva boda zaostatka za Slavenom, a sezonu će završiti protiv Dinama.