HT Prva liga, 35. kolo, 19.07.2020, 18:55 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Vedran Đurak (Sisak)
Ognjen Mudrinski 61'
Gorica

Lokosi poveli pa drhtali i za bod, odluka o drugom mjestu u Gradskom vrtu

Matej Kačan • nedjelja, 19.07.2020.

U 35. kolu HT Prve lige, nogometaši Lokomotive kod kuće nisu uspjeli svladati Goricu i iskoristiti kiks Osijeka. Završilo je tek 1:1 i odluka o putniku u Ligu prvaka pada u Gradskom vrtu gdje Osijek drži sve u svojim rukama...

Iako nogometaši Lokomotive i dalje teoretski drže sve u svojim rukama, remi protiv Gorice kod kuće im je maksimalno otežao zadatak osvajanja drugog mjesta. Vodila je Lokomotiva, a onda i drhtala i za bod, a za drugo mjesto mora po pobjedu u Gradski vrt u posljednjem kolu.

Krenula je nešto bolje Gorica koja u prvih deset minuta prijeti preko Kristijana Lovrića koji je iskoristio slabu reakciju obrane i tukao pokraj gola, ali samo minutu nakon Lokomotiva vodi.

Akcija je bila vrlo jednostavna, Fran Karačić je ubacio u šesnaesterac, a u skoku je najviši bio Ante Budimir koji sebi svojstveno glavom šalje loptu u mrežu. Nakon te 11. minute nastupa mirno razdoblje od 20-ak minuta koje je opet protresao Budimir.

On je na ubačaj Jakića opet zabio, ovaj put nogom iz voleja, ali njegov fantastičan pogodak ne vrijedi jer je VAR pokazao zaleđe i Gorica ima novu šansu za vratiti se u život i izjednačiti utakmicu.

Skoro je opet bilo 2:0 u 40. kad se opasno poigravao Kahlina, a loptu mu skoro krade Jakić. No vratar se snašao i u posljednji trenutak izbio loptu, a na drugoj strani u 44. spašava Kolinger koji šut Joeyja Suka izbija s gol crte.

U drugi dio mnogo bolje kreće Lokomotiva koja ne koristi dvije sjajne šanse. Prvo je Moro u posljednji trenutak spriječio povratnu loptu Majića ispred vrata, a onda Budimir potpuno sam na petercu slabo puca pokraj gola.

Kazna za sve te promašaje je stigla u 61. kad je Čabraja ubacio s lijeve strane, a Hamad prosljeđuje za Ognjena Mudrinskog koji postavlja 1:1. Može Gorica i do preokreta u 73., ali Lovrićev udarac sa 16 metara zaustavlja greda.

Lokomotiva je očito pala prema kraju i Gorica je nastavljala s dobrim situacijama, ali u 84. Hamad puca preko gola, a u 85. VAR poništava novi gol zbog zaleđa, ovaj put Mudrinskom. U drugoj minuti nadoknade je dobar ubačaj tražio Kolingera, ali stoper Lokosa nije junak kao protiv Hajduka, već ne dolazi do nje i nema šuta.

Nije do kraja bilo pobjednika i Lokomotiva s bodom nije do kraja iskoristila kiks Osijeka. Sad obje ekipe imaju po 62 boda, ali Osijek ima dvije pobjede naspram jedne Lokomotivine u tri dosadašnja međusobna susreta. O drugom mjestu će odlučivati ove dvije ekipe u Gradskom vrtu gdje Lokomotivi igra samo pobjeda, a Osijeku i remi.