Gotova La Liga: Granada ušla u kvalifikacije za Europsku ligu, Budimir zabio u remiju Mallorce

Jan Šneler • nedjelja, 19.07.2020.

Kompletirano je 38. kolo španjolske La Lige, a uzbuđenja nije nedostajalo, pogotovo na samom dnu tablice gdje je do posljednje minute bilo neizvjesno tko ide u La Segundu...

Susretima 38. kola konačno je kompletirana ovosezonska La Liga. Prvak je već bio poznat, ali danas smo dobili odgovore na brojna pitanja u vezi nastupa u europskim natjecanjima te klubovima koji će ostati, odnosno ispasti iz La Lige.

Prilično uzbudljivo bilo je u Leganesu gdje je istoimeni domaćin dočekao nove prvake, Real Madrid. Momčad iz predgrađa Madrida trebala je pobjedu i nadala se da isto neće učiniti Celta Vigo.

Nije krenulo dobro za domaće jer je već nakon devet minuta Sergio Ramos doveo Real u vodstvo. Leganes je nastojao napasti i doći do izjednačenja i to uspio u sudačkoj nadoknadi. Strijelac je bio Bryan Gil.

U nastavku ponovno rani pogodak za goste. U vodstvo je Real Madrid vratio Marco Asensio. Leganes je sve dao u napad i krenuo na glavu. Sjajno je branio Alphonse Areola, ali Leganes se uspio vratiti. U 79. minuti Roger Assale pogađa za 2:2.

Domaći su imali još male šanse i umalo su stigli do željenog slavlja. Sjajno je tukao Javier Aviles, ali pored gola, a u 85. minuti VAR se koristio kod jedne situacije u šesnaestercu Reala, ali do jedanaesterca nije došlo.

Leganes je tako ispao, a na njihovu žalost Celta Vigo je odigrala neriješenih 0:0 kod Espanyola te bi s pobjedom definitivno osigurali ostanak. Luka Modrić večeras nije nastupio.

Getafe je propustio nevjerojatnu priliku u nastavku La Lige. Prije samo pet kola, Getafe je imao 53 boda i dijelio četvrto mjesto sa Sevillom i imao devet bodova prednosti ispred Granade. Večeras je Getafe ostao na osmom mjestu, a Granada pobjedom stigla do kvalifikacija za Europsku ligu.

Što je najgore za Getafe, u susretu kod Levantea, dva pogotka im je poništio VAR. Oba je postigao Angel, a Juan Mata je u 71. minuti iz kaznenog udarca pogodio okvir vrata. Točku na i postavio je Koke pogotkom u sudačkoj nadoknadi i tako zaključio neslavnu epizodu Getafea.

Granada s druge strane ima veliki razlog za slavlje. Zbog činjenice da će se Kup kralja odigrati nakon potrebnih registracija za Europsku ligu, sedmo mjesto vodi u kvalifikacije. Granada je to uspjela večerašnjom pobjedom protiv Athletic Bilbaoa.

U 29. minuti domaće je u vodstvo doveo Robert Soldado, a početkom nastavka prednost povećava Antonio Puertas. Isti igrač riješio je pitanje pobjednika u 67. minuti, a u sudačkoj nadoknadi konačni rezultat postavio je Angel Montoro.

Iako je njegova Mallorca ispala iz La Lige, strijelac u današnjem remiju kod Osasune bio je Ante Budimir. To je hrvatskom napadaču 13. pogodak ove sezone čime je sezonu zaključio na osmom mjestu najboljih strijelaca. Budimir je završio ispred Alvara Morate i Antoinea Griezmanna što samo naslućuje da će ga sigurno čekati mjesto u nekom klubu koji ostaje u La Ligi.

Od ostalih rezultata dodajmo pobjedu Seville protiv Valencije (1:0) kojim je domaća momčad potvrdila četvrtu poziciju te remi Atletico Madrida protiv Real Sociedada.