Parma 2:1 Napoli
Napoli

Napoli poražen kod Parme i pao na sedmo mjesto

Matej Kačan • srijeda, 22.07.2020.

U susretu s čak tri jedanaesterca, nogometaši Parme su kod kuće svladali Napoli u skloptu 35. kola talijanske Serie A. Ovim je porazom Napoli sedmi sa zaostatkom za Romom i Milanom...

Nogometaši Napolija su se počeli opuštati pred kraj sezone pa su u četiri posljednja susreta u pisali tek jednu pobjedu. Na dva remija i pobjedu je stigao i poraz i to u gostima kod Parme. No neće to previše brinuti igrače Gennara Gattusa koji su pali na sedmo mjesto, ali mjesto u Europskoj ligi imaju zahvaljujući osvajanju Coppa Italije.

Parma - Napoli Rezultati uživo

Parma je uspjela prekinuti svoj očajan niz u kojem je osvojila tek bod u prethodnih pet susreta te je pobjedom privremeno skočila na deseto mjesto. U čvrstom prvom dijelu nije bilo previše prilika osim pokušaja Politana u petoj i Luce Siligardija u 30. minuti, ali je Parma povela u nadoknadi.

Mario Rui je srušio protivnika u svojih 16 metara, a s bijele točke je u korist domaćina precizan bio Gianluca Caprari za vodstvo Parme na poluvremenu. U drugi dio je Napoli krenuo odlučnije i to mu se isplatilo u 54.

Igrač Parme je ušao u blok udarcu s ruba 16 metara, a i to rezultira penalom iz kojeg je precizan Lorenzo Insigne za 1:1. Nije susret završio podjelom bodova bez obzira na nedostatak izražene šanse do kraja jer je u 86. do novog vodstva stigla Parma.

Dejan Kuluševski je prošao po desnoj strani i ušao u 16 metara gdje ga ruši Koulibaly, a sa Šveđanin iz trećeg penala večeri donosi pobjedu svojoj ekipi.