HT Prva liga, 36. kolo, 24.07.2020, 18:55 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Pajač (Zelina), Kristijan Novosel (Valpovo), Tomislav Keglević (Našice)
2:0(2:0) Varaždin
Varaždin

Dinamo na krilima Majera lako slavio protiv Varaždina na proslavi titule prvaka

Branimir Korać • petak, 24.07.2020.

U posljednjem kolu ovosezonskog izdanja Lige prvaka Dinamo je ugostio Varaždin i upisao pobjedu 2:0. Vrlo dobru utakmicu odigrao je Lovro Majer koji je bio i strijelac i asistent...

Dinamo je "proslavio" naslov prvaka domaćom pobjedom protiv Varaždina. U ovom susretu Modri su nastupili značajno oslabljeni, ali su odigrali i bolje u odnosu na ostale predstave u drugom dijelu sezone. Posebno raspoložen bio je Lovro Majer koji je načeo mrežu gostiju, kasnije i asistirao za drugi pogodak te još zatresao vratnicu.

Dinamo je dominirao većim dijelom susreta, posebno u prvom poluvremenu kada su Varaždinci bili posve nemoćni i stjerani na svoju polovicu. U drugom dijelu situacija se ipak promijenila i Varaždin je uspio prebaciti igru na Dinamovu polovicu, ali Modri su sačuvali svoju mrežu čistom.

Već u devetoj minuti Modri su poveli. Daničić je s lijeve strane pogodio glavu Majera, Nevistić je uspio nogom obraniti taj dosta nezgodan pokušaj, ali lopta se vratila Majeru koji iz drugog pokušaja ne griješi. Gađa u donji kut za 1:0.

Domaćin je još jednom poslao loptu u mrežu nakon lijepe akcije kada je Marin izbačen na desnoj strani, ušao je u 16 metara i vratio loptu za Ćužea, on puca lijepo u suprotni kut i zabija, ali VAR potvrđuje kako je Marin bio u zaleđu i nema ništa od pogotka.

Ipak u 42. minuti stiže novi gol. Kod kornera je bilo malo konfuzije, Majer je krenuo pa stao, vratio se i izveo udarac iz kuta, a zbunjeni Varaždinci reagirali su jako loše i Ćuže je glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu Varaždinci su bili agresivniji i angažiraniji te opasniji po gol Zagorca. Jednu sjajnu priliku imao je Obregon kada nije najbolje reagirao na ubačenu loptu na lijevu stranu kaznenog prostora, pucao je pokraj gola iz velike blizine.

S druge strane najbliže golu Dinamo je došao ponovno preko Majera koji je s 20 metara sjajno opalio, ali zatresla se vratnica kada je već izgledalo da lopta ide u mrežu.

U nekoliko navrata prijetio je i Drožđek koji je ostavio najbolji dojam kod Varaždina, no niti kod njega nije bilo preciznosto.

U završnici susreta Zoran Mamić uveo je one najmlađe pa su tako debitirali Renato Josipović, Tomislav Duvnjak i Bartol Barišić. I Toplak je pružio prve prvoligaške minute Franu Cerovčecu i Luki Mezgi.