Inter uz dobar nastup Brozovića do glatke pobjede kod Genoe

Branimir Korać • nedjelja, 26.07.2020.

Odigrana su tri susreta 36. kola Serie A, a od momčadi iz gornje polovice u akciji su bili Inter i Napoli te su i jedni i drugi došli do pobjede...

Inter se vratio na drugu poziciju pobjedu u gostima kod Genoe 3:0. Genoa bi se mogla naći u problemima oko ostanka u ligi ako joj ne pomogne Bologna s obzirom da Lecce gostuje u Bologni i može doći na samo bod zaostatka uoči zadnja dva kola.

Inter nije briljirao i nije bio toliko bolji kako govori rezultat. Poveo je u 34. minuti kda je Biraghi centrirao s lijeve strane, Lukaku pobjegao čuvaru i onda iz blizine lakoćom poentirao glavom za 1:0.

Tek u samoj završnici susreta u potpunosti je slomljen otpor domaćina. U 83. minuti veliki posao napravio je Victor Moses koji je slomio čuvara na desnoj strani i onda idealno ubacio za Alexisa Sancheza koji je ostao potpuno sam i od grede zakucao loptu u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Marcelo Brozović izbacio je u prostor Romelua Lukakua koji dolazi do protivničkog gola i onda završava akciju na najbolji način za konačnih 3:0.

Brozović je odigrao svih 90 minuta.

Genoa - Inter Rezultati uživo

Napoli je pobjedom protiv Sassuola osigurao u najmanju ruku sedmo mjesto na kraju sezone. Sassuolo mu je prvi pratitelj, a sada razlika iznosi 11 bodova.

Napoli je ovdje slavio s 2:0, a Sassuolu je VAR poništio čak tri pogotka.

Već u osmoj minuti b>Elseid Hysaj doveo je domaćina u vodstvo udarcem s 18 metara.

U 37. minuti gol Sassuola nije priznat, Filip Đuričić lijepo je zabio s desetak metara, ali VAR je uočio zaleđe u začetku akcije. Drugi nepriznat gol zbog zaleđa stigao je u 49. minuti kada Frabcesco Caputo zabija, ali VAR ga poništava. Nisu gosti imali sreće s tim milimetarskim zaleđima i Domenico Berardi u 61. minuti pogađa, ali i treći put VAR reagira.

Sve to Napoli je iskoristio i u sudačkoj nadoknadi udarcem Allana sa 16 metara dolazi do konačnih 2:0.

Putnik u Serie B Brescia poražena je od Parme s 2:1. Na svom travnjaku u Bresciji izgubila je zahvaljujući pogotku u 81. minuti susreta.

Parma je povela preko Mattea Darmiana u 59. minuti da bi tri minute kasnije Daniele Dessena izjednačio. Ipak u 81. minuti gosti ponovno dolaze do pogotka i to preko Dejana Kuluševskog koji postavlja konačnih 2:1.