Bournemouth slavio, ali se nije uspio spasiti, Villa bodom do ostanka

Matej Kačan • nedjelja, 26.07.2020.

Zanimljivo je u Premier ligi bilo i na dnu gdje se vodila velika borba za ostanak između tri kluba. Na kraju se spasila Aston Villa, a ispadaju Watford i Bournemouth...

Nogometaši Bournemoutha su se svojski potrudili te su obavili svoj dio posla koji im je trebao za ostanak u ligi, ali nisu imali sreće i pomoći od strane West Hama. Bournemouth je u gostima svladao Everton, ali je Aston Villa West Hamu otkinula bod te je dohvatila 17. mjesto i ostanak.

Everton je iz penala načeo Joshua King u 13. minuti nakon što je Richarlison igrao rukom u svojih 16 metara, a Everton je izjednačio u 41. preko Moisea Keana koji je imao lak posao nakon sjajnog dodavanja Thea Walcotta.

No već do poluvremena je Bournemouth vratio vodstvo preko Dominica Solankea koji je glavom pospremio ubačaj iz slobodnjaka u mrežu, a svaku sumnju u pobjedu je otklonio Junior Stanislas u 80. minuti pa Everton sezonu završava na 12. mjestu.

No Bournemouthu to nije bilo dosta jer je Aston Villa remizirala s West Hamom, a izvisio je i Watford kojem je presudilo loše prvo poluvrijeme protiv Arsenala. Villa je protiv West Hama držala nulu do 84. minute kad joj je vodstvo donio Jack Grealish.

No nije dugo trajalo vodstvo jer već u 85. poravnava Andrij Yarmolenko, ali do kraja West Ham nije okrenuo i Villa ipak ostaje 17. i bit će član europskog društva i sljedeće sezone.

Ispada i Watford koji se nakon pola sata našao u 3:0 zaostatku kod Arsenala, da bi kasnije jurnuo i zabio dva gola, ali u posljednjih pola sata nije došao do boda i mora se spremati za Championship. Ključan čovjek je bio Pierre-Emerick Aubameyang koji je zabio penal u petoj te gol u 33. minuti, a asistirao je Tierneyju u 24. minuti.

Arsenal je ostao osmi i mora po Europu preko FA kupa u kojem u finalu mora svladati Chelsea, a skoro mu je i pobjeda isklizla iz ruku jer je do poluvremena smanjio Troy Deeney, a u drugom dijelu je konačnih 3:2 postavio Danny Welbeck.