Melova osveta Rocketsima, TJ Warren igra u životnoj formi

Branimir Korać • srijeda, 05.08.2020.

U preostala tri susreta jučerašnjeg programa u NBA ligi, pobjede su ostvarili Portland Trail Blazers, Miami Heat i Indiana Pacers. Blazersi su imali najteži posao, na drugoj strani stajali su Rocketsi...

Portland Trail Blazersi napravili su korak prema osvajanju ulaznice za play-in pobjedom protiv Houston Rocketsa sa 110:102. Zaslužena pobjeda Portlanda protiv Rocketsa koji su u 48 minuta samo jednom bili u vodstvu i to u prvoj četvrtini kada je James Harden pogodio za 17:16.

Uspio je Houston u zadnjoj dionici vratiti se u egal i doći do prilike za vodstvo, ali svaki put se Portland obranio i nije otišao u minus.

Ključni trenuci događali su se u zadnjih minutu i pol. Kod 103:102 Damian Lillard ubacuje jedno slobodno bacanje nakon čega Harden promašuje na drugoj strani. Portland ima napad, Carmelo Anthony ubacuje tricu za 107:102 55 sekundi prije kraja i više nije bilo dvojbe, Forsirali su Rocketsi tricu koja nije išla, a Portland je učvrstio vodstvo i povećao prednost na konačnih 110:102.

Lillard je ubacio 21 poen uz devet skokova i osam asistencija, CJ McCollum 20 poena uz sedam skokova i pet asistencija, Jusuf Nurkić 18 poena uz 19 skokova, a Carmelo Anthony 15 poena uz 11 skokova. Mario Hezonja ostao je na klupi.

Kod Rocketsa Harden je ubacio 23 poena uz devet asistencija i šest skokova, Jeff Green dodao je 22 poena i šest skokova (trica 5/9).

Miami je cijelim tijekom susreta bio u vodstvu protiv Bostona i odnio pobjedu 112:106. Boston je konstantno bio u ulozi lovca i pokušavao dostići zaostatak, ali Heat je držao vodstvo.

Jedino poravnanje na cijelom susretu bilo je na 2:2. U završnici susreta uspio je Kemba Walker tricom smanjiti na 109:106, no onda Andre Iguodala ubacuje prvo bacanje, drugo promašuje, ali Duncan Robinson hvata skok u napadu i Boston odlazi u poraz.

Kod Heata po 21 poen upisali su Bam Adebayo (12 skokova) i Robinson (5/11 trica) dok je Goran Dragić dodao 20 poena. Kod Bostona Jayson Tatum ubacio je 23 poena uz sedam skokova, a Jaylen Brown 18 poena uz deset skokova.

Pacersi su upisali pobjedu protiv Magica 120:109, a TJ Warren nastavio je potvrđivati da je u formi života. I ovdje je predvodio Indianu koja je već u prvih 12 minuta razbila Magic i onda mirno držala vodstvo.

Warren je ubacio 32 poena, a Myles Turner 21 uz šest skokova. Kod Orlanda Nikola Vučević ubacio je 24 poena uz deset skokova, Aaron Gordon 20 poena uz sedam skokova, a Terrence Ross 20 poena.