Kvalifikacije za HT Prvu ligu, Finale - uzvrat, 05.08.2020, 20:00 h, Aldo Drosina
Suci: Igor Pajač (Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sisak)
Istra 1961
Istra 1961
0:1(0:0) Orijent
Miroslav Iličić 49'
Orijent

Istra 1961 izdržala na svom stadionu, Orijent pokazao da nije zalutao u kvalifikacije

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.08.2020.

Nakon 3:0 u prvom susretu u Rijeci, činilo se kako će Istra 1961 samo odrađivati posao na svom stadionu. Međutim nije bilo baš bezbrižno, Orijent je bio dobar, vodio, opasno prijetio nekim sjajnim prilikama, no nije ih realizirao...

Emanuel Črnko
71'
10
Florian Fumić
86'

Trener
Fausto Budicin

Malo pristup lako ćemo, a više puno slobodniji i bolji nastup Orijenta i ipak smo dobili zanimljiv uzvrat. Nakon Istrinih 3:0 na Kantridi, nitko nije očekivao neizvjesnost, ali nje je itekako moglo biti.

Igrači Fausta Budicina ušli su ovaj put bez grča, opušteno, bili su svjesni rezultata iz prvog susreta i da ovdje samo Istra ima što za izgubiti.

Istra s druge strane nije jurila, ostaje dojam da je pokušala samo odraditi posao, međutim protivnik je bio uporan i opasan i moglo se to Puležanima obiti od glavu.

Već u 13. minuti Čondrić je mora spašavati sjajnim obranama, pred njim je bio Iličić, dva puta je pokušavao, ali domaći vratar sjajno je reagirao.

U drugom dijelu puno više vatre. Već u prvim sekundama opasno je zaprijetio Šime Gržan, lopta je išla prema golu, ali u posljednji trenutak Mulac skida s gol linije.

Mulac je odigrao jako dobru utakmicu, a okrunio ju je sjajnim dodavanjem iza leđa obrane za Iličića koji efektno iz prve krasno prebacuje Čondrića za 1:0 u 49. minuti.

Što je susret više odmicao, to je više i rastao pritisak Orijenta koji je posebno dobre prilike imao pet minuta prije isteka 90. minute kada je Maružin prvo pucao malo preko gola, a odmah nakon toga Čondrić mu je skinuo čisti zicer.

U sudačkoj nadoknadi i Fumić je bio na ziceru, zaustavila ga je vratnica i do kraja susreta ostalo je tih 1:0.

Treći put zaredom Istra je tako kroz dodatne kvalifikacije izborila ostanak u elitnom društvu.

Kvalifikacije za HT Prvu ligu

finale - uzvrat

Istra 19610:1Orijent

• Hey Jude...

Piše: Petar Jenjić

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...