Automoto

Produkt Rossijeve Akademije Dennis Foggia do prve pobjede u Moto3

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.08.2020.

Mladi Talijan Dennis Foggia pobjednik je Moto3 utrke vožene u Brnu gdje je slavio ispred vodećeg u ukupnom poretku Alberta Arenasa...

Akademija Valentina Rossija dobila je još jednog pobjednika utrke Moto3 klase. Dennis Foggia, 19-godišnji Talijan, slavio je u Brnu i tako upisao svoju uopće prvu pobjedu u karijeri.

Foggiji je ovo četvrta sezona u Moto3, a najbolji dosadašnji plasmani su bili treća mjesta 2018. godine u Tajlandu gdje su sva tri Talijana bila na postolju, a slavio je Fabio Di Giannantonio koji sada vozi u Moto2 klasi. Drugo postolje uhvatio je trećim mjestom prošle godine u Aragonu gdje je izdominirao Španjolac Aron Canet.

Ovdje je Foggia tijesno slavio ispred Arenasa koji je zaostao samo dvije desetinke, a čak sedam vozača bilo je u sekundi zaostatka.

Još su osmoplasirani Arbolino i devetoplasirani Fenati bili blizu, a ostatak društva je poprilično zaostao. Uz Foggiju i Arenasa, na postolju se našao i Japanac Ai Ogura.