HT Prva liga, 3. kolo, 30.08.2020, 17:55 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Igor Pajač, Bojan Zobenica, Ivan Mihalj
Lokomotiva

Varaždin dominirao, Lokomotiva iščupala remi

Jan Šneler • nedjelja, 30.08.2020.

U trećem kolu HT Prve lige, Varaždin je igrao jako dobro na svom terenu protiv Lokomotive koja je ipak uspjela izvući remi i stići do četvrtog boda u ovoj sezoni...

Prije samo nekoliko dana Lokomotiva je bila u igri za plasman u skupine Europske lige, a u trećem kolu HT Prve lige opasno je visila protiv raspoloženog Varaždina. Lokosi su uspjeli iščupati remi u susretu trećeg kola, ali dojam koji su ostavili prilično je mlak.

Obje ekipe vrlo borbeno ušle su u susret i pokušavale nešto kreirati prema naprijed. Na samom početku susreta nismo vidjeli neke izraženije prilike i većinom su se one izrodile iz manjih grešaka protivničkog sastava.

Prvu bolju šansu imao je Varaždin u 23. minuti, ali Marko Stolnikov nije bio precizan. Par minuta kasnije pokušala je Lokomotiva, ali dobar udarac glavom Denisa Kolingera, na gol liniji izbija Itsuki Urata.

Varaždin je do vodstva stigao na samom kraju prvog dijela. U 44. minuti pogriješio je Fran Karačić, ubacio je Urata, a na loptu sjajno natrčao Mehdi Mehdikhani i pogodio za 1:0.

Premda su vodili na poluvremenu Varaždinci nisu dugo izdržali. U 49. minuti Lokomotiva dolazi do izjednačenja, a autogol je postigao Matej Rodin. Pogriješili su domaći u obrani, otvorio se prostor za Marija Budimira čiji udarac nije precizan, ali pogađa Rodina i ulazi u mrežu.

U 58. minuti Varaždin je mogao dobiti kazneni udarac, ali Igor Pajač u suradnji s VAR-om nije procijenio da je guranje Kolingera bilo dovoljno za najstrožu kaznu. Do kraja susreta prilike su se mjerile na kapaljku i rezultat se više nije mijenjao.

Tako nakon tri kola aktualni doprvaci imaju četiri osvojena boda i nalaze se na šestom mjestu dok se Varaždin s istim brojem bodova nalazi poziciju više. U sljedećem kolu Varaždinci gostuju kod Istre, a Lokomotiva će u Kranjčevićevoj ugostiti opasnu Goricu.