Kramarićev hat-trick za pobjedu Hoffenheima kod Kölna, odluka pala u 92. minuti

Branimir Korać • subota, 19.09.2020.

Počelo je njemačko prvenstvo, a Andrej Kramarić otvorio je sezonu na najbolji mogući način. Postigao je sva tri gola za Hoffenheim u pobjedi kod Kölna, a treći gol zabio je u 92. minuti...

Sezona nije mogla bolje početi za Andreja Kramarića. Odličan nastup na startu sezone i gostovanju kod Kölna gdje je izravno svojim golovima odveo Hoffenheim do pobjede.

Već u četvrtoj minuti iskoristio je veliku pogrešku Hectora koji je loše vraćao loptu vrataru, Kramarić je presjekao to dodavanje, zaobišao vratara i zabio za vodstvo.

Vodio je Hoffenheim sve do 22. minute kada domaćin poravnava preko Sebastiana Anderssona kojeg je zaboravila gostujuća obrana te je glavom ubačaj s lijeve strane skrenuo u mrežu.

Na odmor se ipak otišlo s vodstvom gostiju. U 45. minuti dosuđen ke kazneni udarac, a Kramarić ga rutinski pretvara u pogodak.

Köln se još jednom vratio u utakmicu i to u 86. minuti kada je Dominick Draxler došao do lopte u petercu nakon što se odbila od vratnice točno njemu u noge.

Međutim tu nije bio kraj, u 92. minuti Kramarić je dobio loptu na 13-14 metara, prevario čuvara i onda rutinski zabio za pobjedu.

Eintracht je kod kuće odigrao samo 1:1 protiv Arminije iz Bielefelda. Novak u društvu prvoligaša odigrao je dobru utakmicu i zasluženo uzeo bod.

Vodila je Arminia od 51. minute kada je Cebio Soukou pronašao put do mreže. Deset minuta kasnije Andre Silva je izjednačio na asistenciju Dosta i spasio Eintracht od poraza.

Union Berlin je ugostio Augsburg i upisao poraz 3:1. Gosti su odlično iskoristili sve prilike koje su im se ukazale i za razliku od domaćina znali su pronaći put do mreže. Pogotke za Augsburg postigli su Ruben Vargas, Michael Gregoritsch i Andre Hahn. Marius Bulter 15 minuta prije kraja samo je nakratko poravnao za domaćina.

Pet golova viđeno je u Stuttgartu gdje je gostovao Freiburg. Gosti su do 70. minute vodili 3:0 golovima Nilsa Petersena, Rolanda Sallaija i Vincenza Grifa da bi Stuttgart dosta bolju igru naplatio smanjivši na 3:2 preko Saše Kalajdžića i Silasa Wamangituke. Borna Sosa ostao je na klupi.

Isti broj pogodaka i u Bremenu samo visok poraz domaćina od Herthe 4:1. U završnici prvog poluvremena Pekarik i Lukebakio odveli su goste do 2:0, Cunha je zabio treći u 62. da bi onda Selke smanjio i vratio nadu Werderu. Nije pomoglo, Cordoba je u 90. minuti zabio za 4:1.