Nexe ispustio prednost i s tri gola zaostatka vraća se u Našice

Mihaela Bradovski • utorak, 22.09.2020.

Rukometaši Nexea upisali su poraz u prvoj utakmici protiv Bidasoe. Na gostovanju u Španjolskoj poraženi su 30:27...

Nexe se vraća iz Španjolske s aktivnim rezultatom, ali je definitivno mogao i bolje proći. Upisao je poraz kod Bidasoe 30:27 što nije nedostižan zaostatak, ali opet je pao u zadnjih deset minuta i tu ispustio prednost koju je stvorio.

Našičani su dobro otvorili utakmicu i u prvih 20 minuta imali su vodstvo i to u velikoj mjeri zahvaljujući dobroj realizaciji Živana Pešića koji je odradio dobru utakmicu na crti.

Na odmoru je bilo poravnatih 14:14 što je i odraz prvog dijela koje je bilo potpuno ravnopravno s dosta izmjena u vodstvu.

Na početku drugog dijela Našičani su golovima Janka Kevića i Halila Jaganjca otišli na dva razlike i ta razlika se uglavnom održavala uz povremeni povratak Bidasoe u egal, sve do 54. minute.

Tu je Bidasoa napravila seriju 4:0 i pobjegla na dva razlike, uskoro je otišla i na plus tri što je održala do kraja susreta.

Šteta, Našičani su mogli odnijeti još bolji rezultat na uzvrat, ali i ovako imat će šansu odgovoriti Bidasoi istom mjerom. Protivnik nije lagan, ali Nexe ima kvalitetnu momčad koja se može nositi s Bidasoom.

U ovom susretu kod Nexea po šest golova postigli su Kević i Pešić dok je Moreno Car skupio deset obrana.

Na drugoj strani Dan Emil Racotea i Kauldi Odriozola postigli su po šest golova.