Podravka tijesno poražena u Koprivnici od Borussije

Mihaela Bradovski • subota, 26.09.2020.

Rukometašice Podravke upisale su drugi poraz u ovosezonskom izdanju Lige prvakinja. Stigao je u Koprivnici protiv njemačkih prvakinja dortmundske Borussije koja je tijesno slavila 26:25...

Podravka nije uspjela doći do druge pobjede u Ligi prvakinja iako je bilo prilike za to. Borussia Dortmund potvrdila je kako ima vrlo dobru ekipu, no Podravka je bila posve ravnopravna i uz malo više koncentracije mogla je i do boljeg rezultata.

Već prvih 30 minuta ponudilo je potpuno ravnopravan dvoboj u kojem nijedna ekipa nije mogla do veće prednosti od dva gola razlike. Njemice su odnijele prednost na odmor zahvaljujući golu Abdulle u zadnjim sekundama prvog dijela.

Na startu drugog poluvremena Podravka je uspjela izjednačiti preko Milosavljević, ali nakon toga gošće vežu tri pogotka i dolaze do najviše prednosti 18:15.

Međutim Podravka nije posustala, Tsakalou ju je vratila na gol zaostatka da bi golovima Turk i Carlos poravnala na 20:20.

Do kraja susreta igralo se gol na gol, posljednji pogodak pao je dvije i pol minute prije kraja kada je Smits zabila za 26:25 i do kraja rezultat se više nije promijenio.

Sedam golova kod Podravke postigla je Lamprini Tsakalou, a šest je dodala Azenaide Carlos. Kod Borussije Alina Grijseels zabila je sedam golova, a Inger Smits pet.