HT Prva liga, 6. kolo, 26.09.2020, 19:05 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka)
Kristijan Lovrić 84'
Gorica

Alen Grgić junak Osječana, ušao u 81., zabio u 97. i srušio Goricu

Branimir Korać • subota, 26.09.2020.

Osijek je u pravoj drami svladao Goricu na svom travnjaku. Trenutak odluke dogodio se u 97. minuti kada je Alen Grgić zabio za pobjedu 2:1...

Odličnu utakmicu odigrali su Osijek i Gorica. Očekivao se dobar dvoboj, neporaženi Goričani došli su na noge probuđenom Osijeku, ali ovaj put nisu došli do bodova.

Osijek je bio bolji protivnik i na kraju je zasluženo slavio, no Gorica je još jednom potvrdila kako je momčad koja se ne predaje tako lako.

Junak Osječana bio je Alen Grgić koji se u 97. minuti našao na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu, a tragičar gostiju bio je Albin Doka koji je skrivio kazneni udarac i kasnije zaradio nepotrebno isključenje.

Krenulo je nešto siromašnije što se tiče prilika, Osijek je prvi zaprijetio ozbiljno s dvije prilike u kratko vrijeme kada su Mierez i Erceg nakon pola sata igre zaprijetili.

Mierez je konstantno bio u opasnim situacijama, a tu je bio i kada je dosuđen kazneni udarac. U 44. minuti Bočkaj je ubacio na Miereza, Doka je igrao rukom ispred Argentinca i VAR je potvrdio kazneni udarac.

Mierez ga je izveo, okliznuo se prilikom izvođenja, ali svejedno zabio za 1:0.

U drugom dijelu Bjelica je brzo ostao bez ozlijeđenog Bočkaja, ušao je Ndockyt, a on je upravo zakuhao pogodak Gorice u završnici susreta. Izgubio je loptu koja je došla do Delfija, on pronalazi Lovrića koji u 84. minuti zabija za 1:1.

Desetak minuta prije toga Gorica je ostala bez isključenog Doke, ali prijetilo je da s igračem manje čak i okrene dvoboj. U 89. minuti pao je Delfi na rubu 16 metara, išla je VAR provjera, ali nije bilo kaznenog udarca.

U 97. minuti Osijek ipak dolazi do pobjede. Bohar je u debiju pokazao koliko je opasan, ovdje je ušao u 16 metara i pucao s lijeve strane, Kahlina je odbio loptu, ali samo do Grgića koji je posve sam i lakoćom zabija.

Ostalo je 2:1, Osijek uzima tri velika boda.