Premiership, 4. kolo, 03.10.2020, 18:30 h
Manchester City

Leeds nastavio s dobrim partijama i otkinuo bod Cityju

Matej Kačan • subota, 03.10.2020.

U četvrtom kolu Premier lige su nogometaši Manchester Cityja opet ostali bez punog plijena. Ovaj put im je bodove otkinuo Leeds koji nastavlja sa sjajnim partijama na otvaranju nove sezone...

Nogometaši Manchester Cityja upisali su i drugu utakmicu u nizu bez pobjede. Nakon poraza od Leicestera, pogreške obrane Cityja i nepreciznost u napadu je kaznio Leeds koji nastavlja oduševljavati na startu sezone.

Kao i obično, City je u susret ušao silovito s nekoliko prilika, ali neprecizni napadači i darovi obrane su po tko zna koji put koštali Građane bodova. Već u četvrtoj minuti je City mogao voditi kad je Kevin de Bruyne pogodio stativu pa bi nakon gola Raheema Sterlinga u 17. minuti sve bilo riješeno.

Sterling je sjajan solo prodor završio dobrim prizemnim udarcem i vratar domaćih je bio nemoćan. Nakon toga City promašuje još nekoliko prilika, ali je nemoguće bilo da Leeds neće stvoriti baš ništa.

Zato su se na protivničkoj polovici pojavljivali Dallas, Ayling i Rodrigo pa i gosti opasno žive, ali je novopečeni prvoligaš mahom neprecizan sve do 59. minute kad je nakon kornera obrana Cityja na čelu s Edersonom reagirala konfuzno, a stvar je iz odbijanca iskoristio Rodrigo za 1:1.

Kao da je taj gol dao poticaj domaćinu pa u 70. opet prijeti Rodrigo, a onda u 74. i

Patrick Bamford, ali Ederson sve sjajno spašava. Nakon 80. minute opet dobro razdoblje za City, ali su neprecizni Sterling i Bernardo Silva, a u 87. Bamford ima zicer utakmice za preokret, ali puca u Edersona iz situacije jedan na jedan.

Nije do kraja bilo pogodaka pa Leeds ima niz od tri utakmice bez poraza za sedam bodova i peto mjesto, dok je City na tek četiri boda iz tri utakmice i leži na desetom mjestu ljestvice.