Perišić asistent u remiju Intera i Lazija, Jurić minimalno poražen

Matej Kačan • nedjelja, 04.10.2020.

Trostruki program u Serie A u 15 sati je obilježio derbi susret Lazija i Intera koji je završen podjelom bodova, dok je hrvatski trener Ivan Jurić sa svojom Veronom poražen kod Parme...

Središnji susret subotnjeg dijela trećeg kola Serie A svakako je onaj u Rimu između Lazija i Intera. Ove dvije ekipe su u krugu kandidata za mjesta u Ligi prvaka koja su izborile i prošle sezone, a na kraju su podijelile bodove.

Inter može biti nezadovoljniji jer više nije stopostotan, a imao je vodstvo od 30. minuta te igrača više od 70. No, Lazio je uspio izjednačiti dok je bilo 11 na 11 i završiti susret s bodom u džepu.

Inter je u vodstvo doveo Lautaro Martinez. On je primio loptu koju mu je s lijevog krila dodao Ivan Perišić te je mirno poentirao ispod domaćeg vratara za vrijedno vodstvo Intera.

No, Lazio je izjednačio u 55. preko Sergeja Milinković-Savića koji je glavom pospremio ubačaj Acerbija. U 70. imamo gužvu na centru, Arturo Vidal je srušio Ciru Immobilea te je išao provjeriti kako je, a ovaj ga je s poda ošamario te je zaradio izravni crveni karton.

Umjesto da do kraja imamo još golova, imali smo još crvenih kartona jer je brojčano stanje na terenu izjednačio Sensi novim nesportskim potezom i udaranjem protivnika dok lopta nije bila u igri. Perišić je odigrao 67 minuta, dok je Marcelo Brozović u igru ušao u 74. umjesto Vidala.

Minimalni poraz upisala je Verona Ivana Jurića. Na gostovanju kod Parme strijelci nisu bili efikasni pa je za tri boda domaćina bio dovoljan gol Jasmina Kurtića u prvoj minuti. Karamoh je odmah probio desnu stranu, Kurtića je domaća obrana zaboravila i to je gol već nakon 25 sekundi, a ispostavilo se i konačan rezultat.

Verona je tako upisala prvi poraz nakon dvije pobjede i na šest je bodova, a tamo joj se pridružio Benevento koji je stigao do druge pobjede, ovaj put nešto skromnije. Igrači Filippa Inzaghija kao da su nas naučili na spektakl pa je ovo bilo malo dosadno.

Nakon preokreta protiv Sampdorije za 3:2 i 5:2 poraza od Intera, Benevento je kod kuće svladao Bolognu i nastavio marljivo skupljati bodove. Gianluca Lapadula je u 66. zabio pogodak vrijedan tri boda, a zabila je i Bologna preko Mattiasa Svanberga u 69., ali je pogodak poništen zbog igranja rukom i Benevento slavi nove bodove nakon promocije u Serie A.